Łupież i wypadanie włosów

9 odpowiedzi
Cierpię na łupież i swędzenie skóry głowy już od ok.3 lat, szampony przeciwłupieżowe nie pomagają, do tego wypadają mi włosy. Mam nadmiar androgenów, przy prawidłowym indeksie androgenów wolnych. Czy jest sposób, by wyleczyć łupież i zahamować wypadanie włosów, nie używając Loxonu?
Pozdrawiam
Witam,
Proponuje wykonanie u lekarza dermatologa badania trichoskopowego celem oceny przyczyny wypadania włosów i typu łysienia . Diagnostyke trzeba takze poszerzyc o dodatkowe badania m.in hormonów tarczycy. Ponadto na podstawie opisu mysle ze trzeba by przeprowadzic diagnostyke w kierunku łojotokowego zapalenia skóry głowy.
Trafna diagnoza pozwala dobrac adekwatne leczenie pozdrawiam

Witam serdecznie i zapraszam na konsultacje
Bez zbadania pacjenta nie ma mozliwosci postawienia rozpoznania ani podjecia decyzji co do terapii oraz rokowania.Wskazana konsultacja dermatologiczna.
Witam przypadek gdzie mamy doczynienia z wypadaniem włosów i łupieżem jest trudny do udzielenie porady nie widząc pacjenta .Najczęściej żeby zahamowac wypadanie włosów zalecamy lek Propecia.
Pozdrawiam Iwona Stajkowsaka
Wszystko zależy od stanu klinicznego. Proszę zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Prawdopodobnie ma Pani raczej zapalenia skóry głowy- być moze alergiczne, dlatego szampony przeciwłupieżowe nie pomagają. Natomiast wypadanie włosów najpewniej związane zjest z zaburzeniami hormonalnymi-typowo stosuje się leki o działąniu antyandrogenowym.
Witam, oczywiście są dostępne inne metody leczenia, zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Szanowny Panie,

Bez bezpośredniego badania nie jest możliwe postawienie diagnozy, a bez niej proponowane leczenie będzie nietrafione. Przyczyn łysienia jest mnogość, jak i przyczyn złuszczania skóry głowy. Nadmiar androgenów przemawiałby za łysieniem androgenowym, co sugeruje możliwość leczenia finasterydem, ale decyzję odnośnie do najkorzystniejszego leczenia musi podjąć lekarz dermatolog po Pana zbadaniu.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Witam,
łysienie androgenowe to choroba, ktora trzeba leczyć przez cały czas, a dodatkowo łojotok może nasilać wypadanie włosów. Można próbować innych leków, ale Loxon to podstawa.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska