Łokieć tenisisty i postawa lekarza ortopedy-zmienić czy pozostać przy jego zaleceniach?

1 odpowiedzi
Cierpię prawdopodobnie na łokieć tenisty, który objawił się po urazie. Lekarz ortopeda do którego dostałam się po miesiącu leczenia, wykazał się całkowitą ignorancją, mimo bólu trwającego nadal od miesiąca i przebytej rehabilitacji /krio, jonoforeza i ultradźwięki/ i leczenia lekami NLP. Nie zlecił żadnego leczenia i odesłał do lekarza rodzinnego, który ma zlecić dalszą konsultację w Poradni Rehabilitacyjnej. Ortopeda stwierdził, że taki ból można i trzeba wytrzymać i że trzeba nauczyć się z nim żyć, zdecydowanie stwierdził, że brak wskazań do chorobowego. Nie zlecił żadnego badania. Badanie RTG, które miałam wykonane na SOR nie wykazało złamania, jedynie dyskretną poliferację kości przy nadkłykciu. Czy rzeczywiście taka diagnoza może być postawiona na oko i czy rzeczywiście nie trzeba się nią przejmować i nie wymaga leczenia specjalistycznego a ból trzeba przełamać powrotem do pracy fizycznej ? Lekarz w Poradni Rehabilitacyjnej, stwierdził, że zleci kolejne zabiegi po przeprowadzeniu badania USG-i co z tym zrobić w ramach NFZ? Ponownie wróciłam do lekarz rodzinnego, który robi co w jego mocy, jednak jak sam mówi nie jest specjalistą w tej dziedzinie.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą podpowiedź.
Monika
Szanowna Pani. Wśród metod leczenia łokcia tenisisty podstawowe znaczenie ma program ćwiczeń do wykonywania samemu. Demonstruje je kompetentny fizjoterapeuta. Można wzbogacić terapią manualną. Przypadki oporne leczymy ESWT (fala uderzeniowa) inne rodzaje fizykoterapii nie są skuteczne. Można zastosować leczenie ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym. Zastrzyki sterydowe i niesterydowe leki przeciwzapalne działają dobrze objawowo, lecz nie dają długotrwałych dobrych wyników. Ostateczność to zabieg operacyjny jednak po naprawdę długotrwałym niepowodzeniu innych metod. Reasumując podstawą jest prawidłowy zestaw ćwiczeń.