Łokieć golfisty, nerw łokciowy

5 odpowiedzi
Witam, jak wygląda leczenie łokcia golfisty? Czy łokieć golfisty może powodować przeskakiwania/zwichnięcia nerwu łokciowego podczas zginania ręki w stawie łokciowym, np podczas wykonywania pompek albo dowolnego innego ćwiczenia wymagającego zgięcie ręki powyżej 90 stopni? Jeśli nie to jaka może być tego przyczyna? Czy da się to leczyć nieoperacyjnie?
Witam, leczenie polega na znormalizowaniu napięć tkanek w obrębie stawu łokciowego jak i miejsc jego unerwienia. Czyli diagnostyka rozpoczyna się od odcinka szyjnego kręgosłupa i przebejga do nadgarstka.
Form leczenia jest sporo.

Zapraszam do szerszej konsultacji.
Pozdrawiam, Konrad Skrzat

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Łokiec golfisty to entezopatia przyczepu mięśnia i leczy go się za pamoca fali uderzeniowej, ale sam uraz łokcia golfisty nie powoduje przeskakiwania nerwu, to zupełnie inne schorzenie.
Za mało danych. Poza tym łokieć jest skomplikowanym stawem i via net-nikt rozsądny Ci nie pomoże
Podwichanie nerwu łokciowego to nie jest objaw tzw łokcia golfisty. Przyczyn jest kilka. Narzędzi do leczenia też jest dużo. Najważniejsze jest znaleźć przyczynę problemu. Zapraszam do gabinetu - Hand-Med w Radomiu
"Łokieć golfisty" jest to tylko określenie objawów zlokalizowanych po przyśrodkowej stronie stawu łokciowego. Przyczyna tych dolegliwości może być różna. Może być to rzeczywiście problem ze zginaczami przedramienia które przyczepiają sie do nadkłykcia przyśrodkowego, ale może być to również zaburzenie całej sekwencji mięśniowo-powięziowej, płąszczyzny, spirali i inne. Przyczyna może leżeć w odległym rejonie ciała więc nie mogę odpowiedzieć na pytanie jak wygląda leczenie łokcia golfisty ponieważ nie ma dwóch takich samych przypadków. Oczywiście mówię o leczeniu przyczynowym a nie przeważnie stosowanym leczeniu objawowym. Oczywiście nerw łokciowy w przypadku Łokcia tenisisty również może ulec dysfunkcji gdyż stanowi razem z mięśniami, powięziami oraz stawem jedną jednostkę mięśniowo-powięziową. Leczenie nieoperacyjne polega na odpowiedniej terapii.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.