Łokieć golfisty, nerw łokciowy

5 odpowiedzi
Witam, jak wygląda leczenie łokcia golfisty? Czy łokieć golfisty może powodować przeskakiwania/zwichnięcia nerwu łokciowego podczas zginania ręki w stawie łokciowym, np podczas wykonywania pompek albo dowolnego innego ćwiczenia wymagającego zgięcie ręki powyżej 90 stopni? Jeśli nie to jaka może być tego przyczyna? Czy da się to leczyć nieoperacyjnie?
Witam, leczenie polega na znormalizowaniu napięć tkanek w obrębie stawu łokciowego jak i miejsc jego unerwienia. Czyli diagnostyka rozpoczyna się od odcinka szyjnego kręgosłupa i przebejga do nadgarstka.
Form leczenia jest sporo.

Zapraszam do szerszej konsultacji.
Pozdrawiam, Konrad Skrzat

Łokiec golfisty to entezopatia przyczepu mięśnia i leczy go się za pamoca fali uderzeniowej, ale sam uraz łokcia golfisty nie powoduje przeskakiwania nerwu, to zupełnie inne schorzenie.
Za mało danych. Poza tym łokieć jest skomplikowanym stawem i via net-nikt rozsądny Ci nie pomoże
Podwichanie nerwu łokciowego to nie jest objaw tzw łokcia golfisty. Przyczyn jest kilka. Narzędzi do leczenia też jest dużo. Najważniejsze jest znaleźć przyczynę problemu. Zapraszam do gabinetu - Hand-Med w Radomiu
"Łokieć golfisty" jest to tylko określenie objawów zlokalizowanych po przyśrodkowej stronie stawu łokciowego. Przyczyna tych dolegliwości może być różna. Może być to rzeczywiście problem ze zginaczami przedramienia które przyczepiają sie do nadkłykcia przyśrodkowego, ale może być to również zaburzenie całej sekwencji mięśniowo-powięziowej, płąszczyzny, spirali i inne. Przyczyna może leżeć w odległym rejonie ciała więc nie mogę odpowiedzieć na pytanie jak wygląda leczenie łokcia golfisty ponieważ nie ma dwóch takich samych przypadków. Oczywiście mówię o leczeniu przyczynowym a nie przeważnie stosowanym leczeniu objawowym. Oczywiście nerw łokciowy w przypadku Łokcia tenisisty również może ulec dysfunkcji gdyż stanowi razem z mięśniami, powięziami oraz stawem jedną jednostkę mięśniowo-powięziową. Leczenie nieoperacyjne polega na odpowiedniej terapii.