Łojotokowe zapalenie skóry

8 odpowiedzi
Łojotokowe zapalenie skóry - czy są jakieś naturalne metody leczenia, które są godne polecenia? Pozdrawiam
Jeśli zmiany sąna skórze owłosinej to po umyciu głowy można spłukiwaćskre wodą z octem 2 łyżki na 1litr , mydło siarkowe do mycia

Witam,
preparaty z ichtiolem, cynkiem, siarką, salicylem będą złuszczać i działać przeciwzapalnie. Łojotok to predyspozycja genetyczna, można go zmniejszyć, ale ciężko całkowicie usunąć.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Oczywiście zwolennicy naturalnych metod leczenia powiedzą, że najlepsza jest kurkuma, soda oczyszczona, miód, ocet lub oleje albo wszystkiego po trochu lub w różnych zestawieniach. Pytanie zadano jednak lekarzowi dermatologowi a nie homeopacie, jest więc trochę nietrafione. Z pytaniem takim proszę zwrócić się więc do właściwej osoby i chyba na innym forum. Ze swojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że trafiają do mnie pacjenci którzy długo starali się leczyć na własną rękę aż postanowili szukać pomocy u lekarza. Naturalne metody mogą wspomagać leczenie, lub redukować objawy ale nigdy nie wyleczą w przypadku ŁZS. Proszę więc rozważyć czy zależy Panu/Pani na leczeniu, czy wyleczeniu.
Oczywiście jest sporo naturalnych metod leczenia, które mogą na chwilę pomóc. Proponuję jednak udać się na konsultację lekarską
Pozdrawiam
Szampony dziegciowe-aczkolwiek nie jest to zwykle wystarczjące.
stosowanie kosmetyków do skóry wrażliwej ale czasowo na ogól włącznie leków jest konieczne
Witam
krótka odpowiedź na krótkie pytanie: jak na razie nie są znane naturalne metody leczenia łojotokowego zapalenia, których skuteczność byłaby potwierdzona w badaniach naukowych.

Pozdrawiam!

Dr ARW
Nie do końca rozumiem pojęcie "naturalne metody".
Obawiam się, że bez wizyty u specjalisty dermatologa nie będzie żadnych efektów leczenia.
Lek zawsze musi być właściwie dobrany, niezależnie od jego "naturalności".