Leczyłam się na tarczycę jod i euthyroks...w ciąży dawka 100..po ciąży przez trzy lata nic nie brała

1 odpowiedzi
Leczyłam się na tarczycę jod i euthyroks...w ciąży dawka 100..po ciąży przez trzy lata nic nie brałam...teraz tsh 4,910 suchość skóry zimno senność problemy z tradzikiem różowatym...ze wzgledu na epidemię nie mogę iść do lekarza moje pytanie czy mogę zażyć euthyroks i w jakiej dawce i jod?
Witam Panią .Tak winna Pani zażyć Euthyrox .
Koniecznośc przyjmowamia Euthyroxu w ciąży może świadczyć o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy,Pani objawy również świadczą o zaburzeniach funkcji tarczycy (wyłączając trądzik różowaty) Dawka 25 ug winna być odpowiednia. I wskazana kontrla TSH i FT4 za 1,5-2 m-ce .Jodu prosze nie brać! Jod jest za rezewowany TYLKO dla ciężarnych o matek karmiących.
Pozdrawiam
Maria Sawulska Żmuda endokrynolog