Lateralizująca przepuklina krążka L5/S1, co robić?

4 odpowiedzi
Lateralizująca przepuklina krążka L5/S1. Jestem po rezonansie i pytanie, co z tym zrobić, jak wygląda leczenie oraz jak długo zajmie powrót do pełni sprawności?
Jestem sportowcem dlatego zależy mi na w miare szybkim powrocie do zdrowia, z bólem zmagam sie od października.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam.
Uszkodzenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego z utworzeniem przepukliny jest „czubkiem góry lodowej” zachodzących procesów wycieńczenia i osłabienia mechanizmów osłonowych w ustroju. Z reguły jest jednym (nie ostatnim) ogniwem całego łańcucha przemian w organizmie w odpowiedzi na ukryte niedotlenienie poszczególnych układów. Przyczyny tego niedotlenienia mogą być różne. Więc i zajęcie sportem może w różny sposób wpływać na dalsze rokowania ewoluowania tej przepukliny (mam nadzieje że Pan nie należy do grona osób przekonanych, że body building jest uprawianiem sportu). Jedno jest pewne, że ta dolegliwość jest „ostrzegającym pukaniem”. Jak z tym radzić i co zrobić, żeby nie wpakować się w dalsze powikłanie ? Zapraszam do swego gabinetu na Rozpoznanie Holistyczne. Po nim Pan będzie w miarę wyedukowany, żeby nie stanąć na „te same grabie po raz drugi”. W temacie „szybko i skutecznie”: Pan może uzyskać pomoc u każdego specjalisty terapii manualnej. Przepukliny „leczą się” doraźnie przez terapię manualną.

Witam,
Leczenie w pierwszym etapie polega na przyjmowaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Następnie gdy pierwsze dolegliwości przejdą możemy zacząć terapię manualną w postaci rozluźniania mięśni i powięzi oraz mobilizacje i trakcje kręgosłupa. Nieodzownym elementem terapii są również dobrane ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające mięśnie głębokie kręgosłupa.
Oczywiście wszystko to jest opisane w skrócie i każdy Pacjent wymaga indywidualnego podejścia.
Zapraszam do mnie na terapię.
mgr Rafał Duda
Witam, za mało danych żeby jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytania. Trzeba przede wszystkim porozmawiać z Panem i ocenić klinicznie, zaplanować rehabilitację. Proponuję lekarza specjalistę rehabilitacji ( myślę że trzeba podziałać kompleksowo i fizyko i knezyterapeutycznie) a potem znaleźć rozsądnego fizjoterapeutę. Powodzenia. Pozdrawiam Elżbieta Iglewska
Szanowny Panie,
jeżeli prowadzący neurochirurg nie kwalifikuje do operacji, konieczny jest dobry terapeuta zajmujący się problematyką kręgosłupa. Proszę znaleźć w mojej korespondencji z Państwem metody terapii, które polecam.
dr Andrzej Żytkowski