Kuracja izotretynoiną

1 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mam 26 lat, od 10 lat walczę z trądzikiem. Odwiedzałam wielu dermatologów, niestety zawsze poprawa stanu skóry była niewielka i tymczasowa. W końcu zdecydowałam się na kurację izotretynoiną ( Curacne). Pierwsza kuracja trwała 4 miesiące. Stosowałam dawkę 20mg, co drugi dzień 30mg ( ważę 60kg). Poprawa była duża, jednak po 3 tygodniach od skończenia kuracji problem powrócił. Moja Pani doktor stwierdziła, że najwidoczniej dawka jak dla mnie była za mała. Więc następnie rozpoczęłam kolejną kurację, 7 miesięcy po 40mg/ dzień. Właściwie od początku kuracji cera była coraz ładniejsza, po ok. 3 miesiącach nie pojawiało się już na twarzy nic. Obecnie jestem 2,5 miesiąca po skończeniu kuracji. Jednak 2 tygodnie temu problem zaczął powracać, małe, czerwone krosty, głównie w okolicy czoła. Czy Pani Doktor miała może już do czynienia z takim przypadkiem? Ponieważ ja już tracę nadzieję na wyleczenie mojej skóry:(. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Leczenie izotretynoiną daje około 70%-80% szanse wyleczenia z trądziku na stałe. Niestety nie da się przewidzieć u którego z pacjentów lek zadziała a u którego nie. W ciągu 3 lat od zakończenia leczenia u niektórych chorych trądzik powraca i konieczna jest kolejna seria leku. Kuracja i dawkowanie było prawidłowe i niestety należy prawdopodobnie do osób które nie poddają się dobrze leczeniu tym lekiem. Objawy teraz powinny być łagodniejsze i można spróbować leczenia tzw. przewlekłego w okresach nasilenia choroby lub skorzystać z innych metod leczenia np. IPL. Niestety muszę przyznać, że izotretynoina jest najskuteczniejszym i praktycznie jedynym lekiem leczącym trądzik. Inne metody leczenia nie dadzą tak spektakularnych wyników jak w przypadku tego leku.