powiekszanie ust

15 odpowiedzi
witam,
chciałabym delikatnie powiększyć usta.
P. kosmetyczka do której jestem umówiona ma w swojej ofercie kwas Reyoungel derm oraz Juvederm z lidokaina - który kwas jest lepszy i dłuzej urzymuje się efekt?
Chciałabym wiedzieć cokolwiek na temat tych preparatów - ponieważ w sieci nie ma nic konkretnego. Przemknęło mi na którejś ze stron ,iz reyoungel jest kwasem chinskim , czy to prawda?oraz jaka jest różnica pomiędzy kwasem usieciowanym a nieusieciowanym ? z góry dziękuje za odpowiedzi :))
Dzień dobry.
Odradzam wykonywanie takiego zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Tego typu zabiegi powinni robić tylko i wyłącznie lekarze po odpowiednim przeszkoleniu. Na rynku jest dużo preparatów do wypełnień. Jeżeli trafi Pani na preparat z niewiadomego źródła istnieje ogromna szansa na pozabiegowe powikłania. Często do mojej kliniki trafiają pacjentki właśnie po podaniu kwasu hialuronowego niewiadomego pochodzenia. Czas leczenia powikłań bywa skomplikowany i żmudny a efekty nie zawsze są zadowalające.
Serdecznie zapraszam do kliniki na bezpłatne konsultacje. Opowiem o preparatach na których pracuję i rozwieję wszystkie Pani wątpliwości co do zabiegu.

Dzień dobry.
Jezeli zdecydowała sie Pani na tak inwazyjny zabieg wykonywany przez Pani kosmetyczkę, to rownież ona powinna udzielić Pani odpowiedzi na zadane tutaj pytania. Preparatów kwasu hialuronowego na rynku jest bardzo dużo. Nie wszystkie posiadają jednak właściwe atesty i certyfikaty klasyfikujące je jako preparaty bezpieczne do wstrzykiwan. Duża cześć preparatów posiada wyłącznie certyfikaty wystawiane przez ich producentów , nie maja tez pozwolenia do wykorzystania w Polsce. Pani kosmetyczka skoro zajmuje sie ostrzykiwaniem kwasem to elementarną wiedzę dotycząca różnicy pomiędzy usieciowanym i nieusieciowanym kwasem powinna posiadać.. W chwili obecnej w naszym gabinecie nie ma doktora, ktory zajmował sie wyłącznie kwasem, ale preparaty, które my wykorzystywaliśmy to żadne z wymienionych przez Panią.
Życzę powodzenia
Z poważaniem
Malgorzata Zajac
Dzien dobry, Panie kosmetyczki nie maja uprawnien do wykonywania takich procedur zabiegowych, nie sa lekarzami, nie umieja tez leczyc ew powiklan, szczerze odradzam.
Zapraszam na konsultacje . Grzegorz K. Ultraderm
Witam. Powiększenie ust można osiągnąć na kilka sposobów. Podanie kwasu hialuronowego powinno być wykonane przez lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastyka. Preparat powinien być dedykowany do ust. Nie będę padawał nazw, nie chciałbym być posądzony o reklamę. Preparat dedykowany do ust będzie miał odpowiednie parametry usieciowania. Inną metodą jest podanie własnej tkanki tłuszczowej-tutaj tylko chirurg plastyk, ponieważ żeby podać tkankę tłuszczową należy ją najpierw odessać. Poza tym istnieją inne chirurgiczne metody takie jak wszczepienie implantu lub zabieg plastyczny uwydatniający czerwień wargową.
Proszę uważnie wybrać placówkę i osobę, której powierzy Pani swój wygląd. Jednym ze źródeł informacji może być forum dla pacjentów. Proszę pamiętać, że nie każdy błąd przy podaniu będzie można potem naprawić, a czas wchłaniania kwasu hialuronowego może wystawić Panią na dłuuuuuuugą próbę cierpliwości. Michał Piotrowiak
Szanowna Pani,
Niestety nigdy nie słyszałam o preparacie Reyoungel derm. Wiem z doświadczenia ( relacje pacjentek, oferta kongresów kosmetologicznych) ze p. Kosmetyczki pracują preparatami, których w swojej ofercie nie mają lekarze. Wnioski nalezą do Pani.
Drugie pytanie, o różnice pom kwasam
Proszę do chirurga plastycznego się zwrócić.
Witam,przykro mi ale protetyk nie ma wiedzy w tym temacie.Pozdrawiam.
Dzień dobry Pani, kosmetyczki nie powinny wykonywać tych zabiegów -jest to zabieg z naruszeniem ciągłości tkanek, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i powinien być wykonywany przez wykwalifikowany personel medyczny. Nie znam preparatu reyoungel więc nie polecam go, preparaty juvaderm są sprawdzone natomiast podawanie preparatu z lidokainą w gabinecie kosmetycznym jest wysoce nieodpowiedzialne- może wystąpić reakcja alergiczna i różne inne powikłania. Polecam Pani preparaty restylane ( duża gama produktów , która pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb pacjenta ) Preparaty nieusieciowane wykorzystywane są do mezoterapii,nawilżania natomiast usieciowanie oznacza najprościej pisząc "gęstość " żelu jakim jest kwas hialuronowy im bardziej usieciowany tym "gęstszy " można nim wypełniać bardziej głębokie bruzdy, mocniej powiększać usta. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam, na wstępie muszę wyjaśnić jedną sprawę dotyczącą wykonywania zabiegów injekcyjnych przez kosmetyczki. Kosmetyczka to nie zawód medyczny i nie ma uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów. Oczywiście środowisko kosmetyczek i kosmetologów ma swoje argumenty. Dla mnie najważniesze jest dobro pacjenta w trosce o Pani dobro podziele się przypadkiem z ostatniego tygodnia, kiedy to do jednego z lekarzy z naszego Centrum zgłosiła się Pani z powodu bardzo silnego obrzeku ust oraz wyczuwalnych grudek, bardzo bolacych. Pacjentka jak deklarowala miała kilka tygodni temu powiekszane usta. Niestety nie umiala powiedziećjaki preparat i jaka ilość została podana, Nasz lekarz poprosił o kontakt z gabinetem, który wykonywał zabieg w celu ustalenia nazwy preparatu. Niestety nikt nie umial precyzyjnie określic jaki preparat został podany poza tym, że był to kwas hialuronowy. W takiej sytuacji chcieliśmy odesłać pacjentke do gabinetu, który wykonywał zabieg aby objęli ją opieką i zajęli sie leczeniem powikłania.Okazało sie jednak, że zabieg wykonywała kosmetyczka i ona teraz nie wie jak ma postąpić i nie może wypisać żadnych leków. Powikłania się zdarzają . Człowiek jest żywym organizmem i czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego reakcji ale w zawsze jak bierzemy się za leczenie lub zabiegi to musimy umieć sobie poradzić z ewentualnymi komplikacjami.W przypadku takich komplikacji należy zastosować leczenie dwoma antybiotykami i rzeczywiście ani kosmetyczka ani kosmetolog nie mają uprawnień do wypisywania tego typu leków.
Prosze pozwolić, że na dalszą cześć pytania nie odpowiem ponieważ zgodnie z zadadą" Po pierwsze nie szkodzić" nie chciałabym aby Pani poniosła uszczerbek na zdrowiu z powodu poddania się zabiegowi w nieuprawnionym gabinecie. Prosze zapytać P. kosmetyczkę gdzie nabyła umiejętności z zakresu injekcji środskórnych i podskórnych i po ilu godzinach szkolenia.
Proszę zerknąć na stanowisko ministerstwa zdrowia w tym temacie.
Witam serdecznie, jestem za Juvederm, bo na nich pracujemy w Beauty & Health. Lecz nie polecam zabiegów u kosmetyczki. Do wykonywania tych zabiegów jest lekarz Medycyny Estetycznej. Pani nie rozumie jakie powikłania moga wystąpić. Ja nie jestem lekarzem Medycyny Estetycznej - ale jestem kosmetologiem i licencjonowana pielęgniarką moge zgodnie z prawem polskim wykonać taki zabieg, bo jestem po przeszkoleniu lecz nie wykonuje. Jestem odpowiedzialna i szanuje swoich Pacjentów - dla tego takie zabiegi z zakresu Medycyny Estetycznej jak BOTOX i wypełniacze wykonuje u nas lekarz dermatolog, lekarz Medycyny Estetycznej z wieloletnim doświadczeniem - Piotr Glanowski. Na konsultacji uzyskuje Pani pełną informacje na Pani pytania. Przykro mi,że chcąc wyglądać lepiej często Panie nie myslą głową i oszczędzając idą do nieodpowiedniego specjalisty. Drogie Panie, jeżeli juz decydujemy się zrobić coś ze swoją twarzą, ustami, ciałem zróbmy to odpowiedzialnie u najlepszych specjalistów i sprawdzonymi i certyfikowanymi preparatami światowych firm.
Taka jest moja odpowiedź. Uwaga! nawet u najlepszych czas od czasu trafiają się powikłania.
Według mnie preparaty Juvederm są bardzo dobre. Tej drugiej marki w ogóle nie znam. Kwas nieusieciowany stosuje się do mezoterapii i nie nadaje się on do jakichkolwiek wypełnień. Do wypełnień stosuje się wyłącznie kwas usieciowany. Sieciowanie pozwala na zwiększenie trwałości kwasu i wydłużenie czasu jego utrzymywania sie w organiźmie.
Witam. Kosmetyczki nie maja uprawnień aby wykonywac tego typu zabiegi. Polecam wybrac sie na zabieg do lekarza. Oczywiscie zapraszam do siebie na wizytę. Jesli chodzi o preparaty to Juvaderm jest to preparat z najwyższej półki i daje bardzo trwale rezultaty, natomiast nie polecam tanich, malo znanych preparatow poniewaz daja duzo skutkow ubocznych.
Zabiegi powiększania ust powinien wykonywać jedynie wykwalifikowany lekarz, który ma w swojej ofercie oryginalne preparaty renomowanych firm .
To duża odwaga zdecydować się na zabieg medyczny u osoby bez wykształcenia medycznego.
Z uwagi na duże ryzyko powikłań po wykonaniu takiego zabiegu przez osobę bez znajomości m.in. anatomii proponuję wizytę u lekarza w okolicy wykonującego typu zabiegi.
Odradzam Pani wykonywanie zabiegu przez kosmetologa. Po pierwsze nie jest to zgodne z prawem, gdyż kosmetolog nie jest uprawniony do wykonywania zabiegów z przerwaniem ciągłości skóry. Powiększenie ust to trzeci po leczeniu zmarszczek gładzizny i plastyki nosa zabieg w którym występuje ryzyko powikłań w tym martwicy i owrzodzenia wargi. Kosmetolog nie może nawet przepisać leku na receptę w razie potrzeby, nie mówiąc już o złożonej anatomii. Proponuję lekarza z ukończoną 5 lub 6 letnią specjalizacją z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej lub twarzowo- szczękowej. To są właściwe osoby do wykonywania tego typu zabiegów. Należy też zwrócić uwagę czy efekty jego zabiegów są praktycznie niezauważalne i naturalne, bo niestety wiele osób wykonuję ten zabieg niewłaściwie co jest aż nadto widoczne dla otoczenia. Proponuję 3 firmy, których preparaty są najdłużej na rynku i są dopuszczone do stosowania przez Amerykańską Komisję Leków FDA tj. Restylane, Juvederm, Belotero. Reyonugel to marka, o której nigdy nie słuszałem a jako lekarz pracuję już ponad 8 lat.