Krzyż. Adoracja krzyża ktory jest w katolicyzmie. Na poziomie duchowym krzyz odgania zle duchy. Na p

2 odpowiedzi
Krzyż. Adoracja krzyża ktory jest w katolicyzmie. Na poziomie duchowym krzyz odgania zle duchy. Na poziomie psychologicznym identyfikowanie sie z krzyzem jako taka pasywnoscia zamiast walka o cos dobrego i w wiekszosci przypadkow sie nie sprawdza. Mezczyzna powinien miec walecznosc ku zadaniom zyciowym a nie pograzaniu sie w stagnacji i depresji. Popularnosc katolicyzmu i wogole cywilizacji łacinskiej jest budowaniem jakby na słabości. Katolicki mezczyzna jest moralniejszy ale z reguly wybiera silna kobiete jako partnerke. Stad potem kult matki boskiej. Mezczyzna ktory odkryl wlasna niestereotypowosc nie ma konstruktow spolecznych na ktorych moglby oprzec swoja dwuznacznosc. Opieranie dychotomi kobiecosc i meskosc w mezczyznie na podstawie krzyza daje kompletna rozwalke w zyciu, ataki paniki, samoagresji. Kultura i religia ktora jest w zyciu Polakow nie wspiera zdrowego podejscia do zycia, do zwiazkow. Nie ma normalnosci tylko jest taki dziecinny infantylizm dziecka Bozego. Jak ktos chcialby na uczciwych zasadach budowac w zyciu to za bardzo nie ma grupy na ktorej moglby sie wiarygodnie oprzec. Nie kazdy jest niezalezny. Sa ludzie ktorzy lubia dzialac w grupach, daja grupie i biora od grupy, bo tak sie lepiej czują. Z grupy, czy z plemienia. W Polsce to jest jakby rozbite, taka pozytywna wspolnotowosc oparta na pozytywnych wartosciach. Jak do tego tematu mozna delikatnie podejsc by nie wylac dziecka z kąpielą :O W moim odczuciu powinno sie budowac system wsparcia finansowego i organizacyjnego. Tego brak w kulturze. Nawet ogarniecie takiej rzeczy jak gospodastwo domowe, finanse osobiste moze byc problemem. Polacy nie maja dobrych nawykow. Nie maja edukacji ekonomicznej. Wszystko opiera sie na zasadzie ze jakos bedzie, a potem nie jest i sa rozwody z blahych powodow. W duzych miastach nawet 60% malzenstw do 5 lat lat rozchodzi sie. Jak do tego podejsc zdroworozsądkowo? Prosze wskazac rozwiazania bez nadmiernej krytyki.
Dzien dobry.
Pokeslono tu kilka tematow.
Poczawszy od konca.
Bym zapytala co to jest krytyka? Podsrtawowym czynnikiem jest poznac fundamenty komunikacji, czyli dla mnie jakakolwiek wiadomosc ktora ptrzymam jest wiadomoscia zwrotna, czyli informacja ktora osobiscie osadzam i interpretuje nadajac znaczenie albo pozytywne albo negatywne bo zadkoscia jest nadac informacji neutralne znaczenie.
W przypadkach tak wielu rozwodow jest komunikacja a dlatego bo kazdy chce miec racje a wymagacji racji na sile to " EGO" zaspokojenie wlasnej potrzeby byc wyzej, byc lepszym, miec racje. Malo kto potrafi uszaqnowac opinie drugiej osoby, wysluchania tej osoby, zrozumienia punktu widzenia danej osoby co nie oznacza zgadzac sie na wszystko ale dojsc do porozumienia i podzielenia sie wspolnymi opiniami.
Meszczyzna nie jest zmuszony szukac kobiety6 silniejszej od siebie a decyduje o tkim wyborze. Moga byc rozne czynniki ktore wplywaja na takie decyzje w zaleznosci od osoby, sa to indywidualne aspekty, kazdy kieruje sie wlasnym pryzmatem i wlasna percepcja w podejmowaniu krokow zyciowych.
Wsponiano tu o wartosciach, ale tu tez kazdy ma wlasne, to co dla jednej osoby jest wazne dla drugiej nie ma zadnego znaczenia, czyli jest to bardzo sosobisty poglad na ten temat.
Bym rozpoczela od definicji co jest wazne dla mnie, co jest moja potrzeba, jaki cel chce osiagnac, gdzie chce isc, itp.
Kulture my stanowimy wszyscy czyli jesli dochodzi do ozieblosci spolecznej to znaczy ze ktos nas tego nauczyl, otoczenie spoleczne my budujemy bo caly systen jest zbudowany z jednostki i tu jest pole popisu do refleksji czyli Kim chce byc, czy moje zachowanie wplywa na otoczeni i w jaki spobo, co moge zrobic aby wprowadzic pewne zmiany?.
Majac na uwadze co tu zostalo napisane spytalabym sie Czy chcemy sie zmienic?, czy chcemy zaprowadzic pewne zmiany w naszych przyzwyczajeniach?, czy chcemy sie zaangazowac w proces èpracy nad samym sobaq czy wystarczy wymagac od innych aby sie zmienili?
Jakich kolwiek zyczylibysmy sobie zmian czy w rodzinie, czy w pracy , czy w spoleczenstwie powinno ropoczac sie ten proces od siebie i wtedy mozna byc przykladem, liderem, punktem odniesienia i wzorem dla innych, i dlatego to wymaga pracy, tak indywidualnej jak i grupowej, bo wtedy tylko bedzie efekt jak cos sie wprowadzi we wlasne zycie, w zycie innych i calego spoleczenstwa.
A jesli chodzi o katolizm to nie ma duzo wspolnego z odpowiedzialnoscia za wlasne czyny i postepowania bo to powinien miec kazdy niezaleznie od wyznania, nawet ateisci maja wiare w to co nie wierza i dodalabym tutaj czy jest mi dobrzre z tym aby cos lub kogos czynic odpowiedzialnym za to co sie dzieje w zyciu czy spojrzec w lustro i powiedziec samemu sobie " Tak jak moge byc kowalem mojego nieszczescia Moge tez byc kowalem Mojego szczescia" bo wiekszosc rzeczy i sytuacji jest w naszych rekach. To niestety zalezy od osoby i jego celow zyciowych jakie sobie postawi we wlasnym zyciu.
Zycze wszystkiego dobrego
z Powazaniem

Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić ten temat szerzej podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie