Krwawienia podczas przyjmowania tabletej antykoncepcyjnych Regulon

4 odpowiedzi
Jestem w trakcie zażywania tabletek Regulon, 3 opakowanie. Zostały mi przepisane ze względu na zły stan cery. Za każdym razem w połowie opakowania występuje krwawienie i trwa praktycznie do końca przyjmowania opakowania, później normalnie występuje krwawienie z odstawienia. Czy konieczna będzie zmiana tabletek, czy to możliwe, że organizm się jeszcze przyzwyczaja? Bo jeśli chodzi o działanie na cerę, też jeszcze nie jest najlepiej, choć niewielką poprawęzauważyłam. Oprócz tego nie odczuwam żadnych innych skutków ubocznych. Wiem, że krwawienia w trakcie brania tabletek mogą się pojawiać więc na razie nie spieszyłam się z wizytą u lekarza.
Proszę jeszcze 2 miesiące poczekać, i w tym czasie wprowadzić dietę bezmączną i o niskim indeksie glikemicznym - jeśli nie będzie poprawy - zmienić tabletki.

Witam. Krwawienia w trakcie pierwszych 2-3 cykli są normalne. Jeżerli nie ustępują, nasilają się lub są bardzo uciążliwe proponuję rozważyć zmianę preparatu po konsultacji z Pani ginekologiem.Pozdrawiam.
może Pani odczekać jeszcze 1-2 cykle, ale jeśli nie widzi Pani, aby krwawienia z miesiąca na miesiąc były krótsze i wpływ na cerę nie jest zadowalający to być może trzeba będzie preparat zmienić
Tabletki antykoncepcyjne stosuje się do antykoncepcji. Owszem mogą one wpływać na trądzik ale Pani pisze o złym stanie cery, co to znaczy? Pamiętać należy, że niestety u osób z np. niezdiagnozowanymi nieregularnymi cyklami oraz objawami androgenicznymi wiele można tabletkami antykoncepcyjnymi skomplikować.