Krew w stolcu

1 odpowiedzi
Witam. Jestem meżczyzną, mam 27 lat. Około 3-4 tygodnie temu zacząłem zauważać krew podczas wydalania kału. Na początku zbagatelizowałem to myśląc, iż jest to złudzenie lub wynik świątecznego barszczu. Jednak ilość krwi zaczęła się zwiększać i w tym momencie jest mocno zauważalna. Kał ma kolor brązowy, jednak wtopione są w niego jakby krwistoczerwone elementy. Woda w sedesie barwi się na czerwono, lub pływają w niej "stróżki" krwi. Papier toaletowy również barwi się na czerwony kolor. Z reguł pierwsze podtarcie jest czerwonobrązowawe, dalsze już sukcesywnie pozbywają się koloru czerwonego i są coraz bardziej brązowe. Czasami kał wydaję się być pokryty śluzem. Śluz widzę wtedy tez na papierze. Mam również wrażenie, że krew nie jest widoczna za każdym razem, lub jej ilość się zmienia (wydaje mi się, że jest to związane z siłą parcia). Dla przykładu: dziś rano (trochę z obawy przed tym co zobaczę) wstrzymywałem kał i dopiero po 2-3 godzinach później niż zwykle zdefekowałem. Stwierdziłem wtedy, że krwawienie chyba ustąpiło. Jednak dziś wieczorem również oddałem kał, już prąc o wiele mocniej, i na kale wyraźnie widać było krew, do tego, zauważyłem krople krwi na desce, która musiała tam skapnąć gdy wstawałem. Na bieliznie jeszcze nigdy nie zauważyłem krwi. Co do samopoczucia to 2 oraz 3 dni temu odczuwałem ból brzucha, tylko rano. Jednak nie był to jakiś nadzwyczajny ból i bez problemu funkcjonowałem. Do tego bóle brzucha pojawiają się u mnie dość często od kilku lat. Z reguły znikają gdy zdefekuję. Co jakiś czas pojawiają się u mnie też biegunki. Zawsze to bagatelizowałem gdyż nie było to bardzo bolesne. Do tego w 2011 stwierdzono u mnie wrzód dwunastnicy i bóle te tłumaczyłem właśnie tym. Dodam jeszcze, co może być istotne, że pod koniec listopada przez kilka dni miałem mdłości i czułem się wyraźnie osłabiony, do tego zdarzały mi się zawroty głowy i napady gorąca. Zgłosiłem się wtedy do lekarza. Zrobiono mi morfologie, badanie hormonu tarczycy oraz USG jamy brzusznej. Badania nic nie wykazały. Badania te wykonałem około 6 grudnia. Z racji tego, że był to dość burzliwy okres w moim życiu stwierdzono, że zawroty głowy,mdłości i uderzenia gorąca występują na tle nerwicowym. Obecnie nie mam tego typu objawów.
Około 3 tygodni temu (mniej wiecej w Święta) miałem około 5 dniową biegunkę. Wtedy nie zauważałem aby była w niej krew. Poza tą 5 dniową biegunką kał oddaje z taką samą czestotliwością. Do objawów jakie mam obecnie, poza krwią w kale, dodam delikatne pieczenie odbytu (jednak nie czuję raczej przez cały czas) oraz sporadyczne bóle ( z którymi jak wspomniałem wcześniej, borykam się od kilku lat).
przyczyn może być wiele, powinna być wykonana kolonoskopia