Kręgosłup lędzwiowy

7 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od 10 lat zmagam się z różnymi stanami bólowymi w odzinku lędzwiowym i obręczy miednicznej. Kilka lat temu odkryłam, że jeżeli rozluźniam sobie powięzi (szarpie skóre na plecach - i wydaje taki dźwięk "pyk") pomaga mi to chwilami doraźnie. Niestety miesiąc temu podczas tej czynnosi wydarzyło się coś dziwnego i sparaliżował mnie ból na kilka minut nie mogłam dotknąć tego miejsca (okolice L2) tak jakby był tam taki guz potwornie to boli i od miesiac nie przechodzi jak nie dotykam to nie boli ale jak tylko spróbuje znowu zlapac skore ból powraca. Dodatkowo zauważyłam że w mojej posturze, że zaczynam zaokrąglać tą część przez "podwijanie" jeśli tak to mogę nazwać bioder do brzucha robiąc małego garba.
Jestem osoba wysportowaną i uprawiam wspinaczkę sportową. Do jakiego lekarza powinnam się wybrac i co to moze byc, czy ortopda to odpowiednia specjalizacja?
Tak, ortopeda to zdecydowanie odpowiednia specjalizacja.

Witam.
Konsultacja ortopedyczna będzie jak najbardziej wskazana. Życzę dużo zdrowia
Ortopedia jest wlasciwa specjalizacja...trzeba bedzie ustalic zrodlo bolu, stan kregoslupa - badanie fizykalne a nastepnie badania obrazowe, jesli jeszcze nie byly wykonane i okaza sie potrzebne. Pozdrawiam! MS
Dzień dobry.
Proszę bezwzględnie udać się do ortopedy. Przed wizytą dobrze by było wykonać rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa - to zaoszczędzi czasu i skróci diagnostykę.
W razie chęci zapraszam na wizytę.
Możliwe jest wiele przyczyn tej bolesności odcinka kręgosłupa L-S i wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Wymaga Pani konsultacji ortopedycznej, ewentualnie badań obrazowych w oparciu o badanie podmiotowe i przedmiotowe.
Dobry Wieczór,
Myślę, że w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego i on dalej Panią pokieruje.
Pozdrawiam.
Tak, ortopeda to odpowiednia specjalizacja. Pomoc uzyska też Pani u fizjoterapeutów, osteopatów.