Korekta uszu

11 odpowiedzi
Witam, jestem po korekcie uszu (mam 35 lat) zabieg zrobiono w październiku 2016 r.. Jedno ucho miałam mniej odstające drugie bardziej, lekarz zaproponował że zrobi operację obydwojga uszu żeby były jak najbardziej równe. Niestety moje uszy wyglądają tak jak przed zabiegiem z tym że jak zwiążę włosy to ucho które było mniej odstające jest ok, a to drugie nie dosyć że jest tak samo dostające to jeszcze widać szwy. Chciałabym to poprawić. Jaki jest koszt? oraz jak kiedy mogę to zrobić? Czy prawie rok od operacji jest odpowiedni? Pozdrawiam
Dzień dobry. Nie operuję dorosłych, tylko dzieci, więc trudno mi polecić kogoś. Najkrótszy czas między operacjami to 9 miesięcy, więc można myśleć już o następnej operacji.
Pozdrawiam

Wykonując plastykę małżowin usznych najczęściej stosuje się szwy niewchłanialne. To znaczy, że pozostają one na całe życie. W sytuacji, gdy są one zbyt widoczne można je usunąć. Warto jednak poczekać przez okres około 12-tu miesięcy by ucho nie wróciło do stanu sprzed operacji. W wypadku konieczności wykonania korekty ucha i tak usuwa się szwy, które były założone wcześniej i zakłada nowe. Każde ucho jest inne i może inaczej układać się po zabiegu. Aby odpowiedzieć Pani na pytanie czy można skorygować nadmierne odstawanie małżowiny usznej po wcześniejszych dwóch korekcjach, musiałbym Panią zobaczyć i dotknąć małżowin usznych.
Pozdrawiam
Maciej Kulicki
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z lekarzem który wykonał zabieg celem omówienia ewentualnej operacji korekcyjnej. Koszt operacji poprawkowej odstających małżowin usznych wynosi ok. 4500 zł.
Dzień dobry.
Zacznę w ten sposób, że wszyscy jesteśmy asymetryczni. Matematyczna symetria nie jest atrakcyjna, ale duża asymetria również. Uszy po operacji przystawienia niekiedy wracają do stanu przed zabiegiem i można to oczywiście skorygować, trzeba jednak wcześniej zobiektywizować pomiarami i badaniem. Koszt takiej operacji będzie nie mniejszy niż operacji przystawienia dwojga uszu. Rok od operacji jest właściwym czasem na wykonanie korekty.
Z pozdrowieniami GK
Dokładna odpowiedź na to pytanie jest możliwa pod dokładnym zbadaniu małżowin usznych. Rok po zabiegu operacyjnym jest wystarczającym okresem do wykonania ewentualnych poprawek.
M. Ciesiński
Witam, rok od operacji jest wystarczający do rozważenia korekty. Gdyby była Pani zainteresowana, zapraszam do przesłania zdjęć - adres mailowy znajdzie Pani na mojej stronie internetowej. Pozdrawiam, T.Witwicki
Szanowna Pani, kolejne operacje korekcyjne są dużo trudniejsze i wiążą się z większą liczbą powikłań. Serdecznie zapraszam na konsultację, na której Panią zbadam, poproszę również o zdjęcia sprzed pierwszej operacji plastycznej odstających uszu. Po zbadaniu będę mogła podać dokładne koszty zabiegu i ustalić termin operacji. dr n.med. Joanna Jędrys chirurgplastyczny-krakow.pl
Dzień dobry,
taką korekcję można już wykonać. Dokładny zakres zabiegu jest do określenia w oparciu o konsultację, ewentualnie na podstawie zdjęć. Koszt to albo 3000 zł. za operację jednostronną albo 4000 za obustronną. Zabieg w znieczuleniu miejscowym

Pozdrawiam

Piotr Drozdowski
Specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Dzień dobry. Proszę o kontakt z lekarzem, który Panią operował. Po roku czasu można wykonać ewentualną korektę. Pozdrawiam
Dzien dobry, koszt zabiegu zależy od metody operacyjnej. Proszę o przysłanie fotografii obu uszu (z przodu, boku, od góry i od tyłu), a wtedy będę mógł podać koszt zabiegu.
Pozdrawiam,
Kazimierz Cieślik, Dr n. med.; specjalista z zakresu chirurgii plastycznej od 36 lat
Dzień dobry,

Rok czasu to wystarczający okres, ale konieczna jest osobista wizyta w ceku zbadania stanu miejscowego.
Koszt reoperacji 3500-4000 zł.

Pozdrawiam i zapraszam
Dr Jerzy Chęciński
Klinika Chęciński