konflikt naczyniowo nerwowy

5 odpowiedzi
Witam serdecznie !!! Od 2010 roku mam lewostronny ból głowy,który zaczyna się bólem gardła ,potem ucha i bólem nad nad okiem a następnie obejmuje twarz.Ból jest codzienny ,z mniejszym lub większym nasileniem.Jest na tyle uciążliwy iż utrudnia mi codzienne funkcjonowanie..Zrobiłam rezonans magnetyczny który sugeruje obustronny konflikt naczyniowo - nerwowy.Brałam Gabapentynę która nie pomagała.Obecnie biorę Pregabalinę,która też nie pomaga.Jedynym lekiem jest sen .Podczas snu nie czuję bólu.Chciałam zapytać czy zajmuje się Pan tego typu dolegliwościami ?Szukam pomocy bo ból niszczy moje życie i prywatne i zawodowe.Błagam o pomoc.
Sugerowałbym wcześniej skonsultować się z diagnostą, który zróżnicuje przyczyne tego bólu. Jeśli istotnie uzna, że to neuralgia nerwu trójdzielnego na tle konfliktu nerwowo-naczyniowego, top istotnie neurochirurg może Pani pomóc. To stosunkowo bezpieczna operacja, ale jednak połączona z niewielkim otwarciem czaszki

Operuję pacjentów z neuralgią trójdzielną metodą Janetty polegająca na włożeniu między nerw a naczynie kawałka teflonu co zmniejsza a czasami zupełnie eliminuje ból trójdzielny
pozdrawiam
Piotr Winkler
prosze sie ze mną skontaktować
Witam , jeśli konflikt naczyniowo nerwowy jest potwierdzony badaniem MR głowy a leczenie zachowawcze jest leczeniem nieskutecznym to wskazane jest leczenie operacyjne.
Tak zajmuję się tego typu dolegliwościami.
Dziękuje Staszkiewicz
W leczeniu farmakologicznym neuralgii stosuje się:
•leki przeciwpadaczkowe ( niektóre, ściśle określone, i co bardzo ważne w odpowiednich dawkach)
•leki przeciwdepresyjne ( ściśle określone, i co bardzo ważne w odpowiednich dawkach)
W uporczywym bólu stosuje się:
- blokady, czyli ostrzykiwanie chorego nerwu lekiem przeciwbólowym (często blokada poprzedza zabieg termolezji lub neurolizy)
- termolezję, uważaną za najskuteczniejszą metodę leczenia.
- leczenie Gamma Knife (skuteczność około 30%)
- inne np. neuroliza.

Pregabalina i gabapentyna by były skuteczne najczęściej muszą być stosowane w odpowiednio dużych dawkach.