Kołatanie serca a Tetralysal

1 odpowiedzi
Od dwóch miesięcy stosuję Tetralysal na trądzik. W ostatnich tygodniach odczuwałam dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wczoraj pojawiło się zasłabnięcie i kołatanie serca. Trwa przez kilka chwil i wszystko wraca do normy. Dziś pojawia się już tylko kołatanie. Wcześniej nie miałam takich problemów. Zdecydowałam się odstawić lek. Ostatnią dawkę zażyłam w sobotę wieczorem. Co zalecają Państwo w tej sytuacji? Czy powinnam udać się na diagnostykę EKG czy też odczekać jeszcze, aż lek zostanie wydalony z organizmu?
Dodam, że wizytę u dermatologa mam wyznaczoną za 3 tygodnie, więc zależy mi na Państwa sugestii.

Agata, 28 lat
Zarówno kołatanie jak i zasłabnięcie czy dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego mogą być związane z przyjmowanym lekiem. Gdy dolegliwości są bardzo nasilone zwykle odstawia się lek. Co do ewentulnego altenatywnego leczenia konieczna jest decyzja deramtologa.