kobieta 83 lata. Codziennie prawie staję przed dylematem: TAK czy NIE kupować śledzika na raz w olej

2 odpowiedzi
kobieta 83 lata. Codziennie prawie staję przed dylematem: TAK czy NIE kupować śledzika na raz w oleju z cebulką za którym przepadam. O to chodzi, TAK czy NIE. Wiem,że śledź jako taki ma same zalety, ale te dodatki - właśnie, czy ode dyskwalifikują zakup i spożycie tego przysmaku? poza tym odżywiam się bardzo zdrowo, dużo piję, dużo kasz i mnóstwo jarzyn.
Warto zastanowić się, jak często i w jakiej ilości spożywasz śledzika w oleju z cebulką. Czy jest to coś, co robisz codziennie, czy tylko od czasu do czasu? Jeśli jesz śledzika tylko od czasu do czasu, to prawdopodobnie nie będzie to miało dużego wpływu na Twoje zdrowie, zwłaszcza jeśli odżywiasz się zdrowo w pozostałej części dnia.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na składniki, które znajdują się w śledziku w oleju z cebulką. Cebula, która jest dodatkiem do śledzia, ma wiele pozytywnych właściwości zdrowotnych, takich jak przeciwutleniacze i przeciwzapalne właściwości. Jednak, olej może być wysokokaloryczny i zawierać duże ilości tłuszczów nasyconych, co może wpływać negatywnie na zdrowie, zwłaszcza jeśli spożywasz go w dużych ilościach.

W końcu, warto pamiętać, że jedzenie to także kwestia przyjemności i satysfakcji, a nie tylko zdrowia. Jeśli śledzik w oleju z cebulką sprawia Ci przyjemność i stanowi dla Ciebie swojego rodzaju przysmak, to z pewnością nie ma nic złego w od czasu do czasu cieszeniu się jego smakiem.

Podsumowując, jeśli spożywasz śledzika w oleju z cebulką tylko od czasu do czasu i zwracasz uwagę na swoją dietę i aktywność fizyczną, to jego spożywanie nie powinno mieć dużego wpływu na Twoje zdrowie. Jednak, warto zwrócić uwagę na składniki i ilość, jaką spożywasz, aby unikać negatywnych skutków.

Witaj!
Śledzik to pyszne i zdrowie danie, sama jestem jego wielbicielką. Jednak zamiast gotowych w oleju (wątpliwej jakości i z konserwantami) kup w solance. Wymocz w mleku, dodaj jogurt, czosnek i natkę. I przechowuj w słoiku w lodówce. Taka wersja będzie sto razy zdrowsza. Smacznego!
mg Ewa Jabłońska-Abramowicz
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta) - 189 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.