Kilka miesiecy temu dowiedzialam sie ze mam hashimoto. Przyjmuje leki i jak narazie wyniki wporzadku

2 odpowiedzi
Kilka miesiecy temu dowiedzialam sie ze mam hashimoto. Przyjmuje leki i jak narazie wyniki wporzadku, TSH w normie, morfologia, zelazo, glukoza tez. Niestety nadal mam wahania nastroju. W zeszlym tygoniu tryskalam energia a teraz stan lekko depresyjny. Do tego caly czas mam problem z trawieniem, wzdecia a rano po jedzeniu lekka zgaga i suchosc w ustach. Pije duzo wody a jednak mam uczucie pragnienia. Nie jem tlusto, unikam produktow nie zalecanych przy hashimoto. Zazywam witaminy D3 A i E a takze jod wszystko w postaci lekow nie suplementow. Nadal wypadaja mi wlosy chociaz mniej niz kilka miesiecy temu. Staram sie zajsc w ciaze i chcialam schudnac. Jem zdrowo i myslam ze po stabilizacji hormonow bedzie mi latwiej ale niestety nadal mam problemy. Nie wiem gdzie jest problem. Prosze o pomoc.

Dziekuje
Do indywidualnego dobrania zaleceń niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego. Zdarza się tak, że Pacjenci odnoszą wrażenie, że przestrzegają wszystkich zasad diety. Jenak kiedy przez kilka dni/tydzień prowadzą skrupulatnie dzienniczek żywieniowy, sami dostrzegają błędy w sposobie żywienia. Przedstawienie takiego dzienniczka dietetykowi z pewnością pozwoli zidentyfikować problem i odnaleźć sposób jego eliminacji.

Pozdrawiam,
Ewelina Gałęziowska

Niestety często przy Hashimoto występują opisane objawy i niekonicznie od razu mijają po ustabilizowaniu hormonów. Warto przemyśleć jeszcze kwestie sprawdzenia, czy nie ma Pani insulinooporności i alergii pokarmowych, a także sprawdzić czy hormony płciowe dobrze pracują, często wymienione problemy zdrowotne współtowarzyszą Hashimoto. Najlepiej wybrać się na konsultację dietetyczną, celem zebrania szczegółowego wywiadu i dobrania dla Pani zaleceń żywieniowych.
pozdrawiam serdecznie