Kawitacja ultradźwiękowa - warto ?

8 odpowiedzi
Witam, mam 23 lata i od jakiegoś czasu intensywnie próbuję zrzucić zbędne kilogramy. Z uwagi na styl życia i dietę jaką stosuję konsekwentnie brnę do przodu. Ostatnio zainteresowałem się tematem kawitacji ultradźwiękowej. Czy zabieg faktycznie nie ma medycznych skutków ubocznych ? Czy warto poddać się takiemu zabiegowi w celu redukcji miejscowej ? Proszę o szczere i rzetelne opinie. Pozdrawiam
Nie wykonuję tego zabiegu. Nie mam prawa się wypowiadać. Pozdrawiam

Dzień dobry. Jeżeli metoda lub lek skutecznie działa, to zawsze ma skutki uboczne i możliwe powikłania. Jest wiele sposobów miejscowego zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Uważam za bezpieczne tylko te metody, które są stosowane nie krócej niż 10 lat, ponieważ znamy możliwe odległe skutki ich stosowania. GK
Witam,
kawitacja ultradźwiękowa jest bardzo dobrą metodą likwidacji lokalnych otłuszczeń. Nie jest to jednak metoda na odchudzanie. Pacjentom ze znaczną nadwagą zaleca się przejście na dietę pod okiem doswiadczonego dietetyka i aktywność fizyczną. Skoro Pani już wdrożyła dietę i traci na wadze, to można dołączyć zabiegi kawitacji. Nie mam jednak Pani zdjęcia i trudno mi korespondencyjne ocenić, czy to juz odpowiedni moment. O tym powinna zdecydować osoba przeprowadzajaca zabiegi.
Co do bezpieczeństwa: z pewnością mogę się odnieść do własnych doświadczeń. W naszej klinice do redukcji tkanki tłuszczowej z powodzeniem wykorzystujemy urządzenie Cavi Lipo. Cechuje się najwyższym profilem bezpieczeństwa. Praktycznie działania niepożądane się nie zdażają. Pozdrawiam
Jak najbardziej kawitacja ma sens ale w połączeniu z zabiegami lipolitycznymi.
Zabiegi kawitacji ultradzwiekowej wykonywane są w salonach kosmetycznych. O ocenę jego skuteczności najlepiej byłoby zapytać kosmetologa, który się tym zajmuje. Ja niestety nie mam doświadczenia praktycznego z takimi zabiegami.
Witam! Kawitacja ultradźwiękowa, kriolipoliza, masaż podciśnieniowy i inne zabiegi pomogą zadbać o redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niemniej jednak zabiegi te muszą być systematycznie powtarzane, a dieta + ćwiczenia to podstawa. Jeżeli to nie zadziała to można rozważyć bardziej restrykcyjny sposób pozbycia się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej (liposukcja).
Pozdrawiam,
Natalia Romanowska
W Pana wieku proponuje dalej "brnąć do przodu"(tylko sport i dieta)!
Minimum 90 minut/dziennie, jakiegokolwiek wysiłku fizycznego (np. rower Rpm, bieganie itp.) o charakterze "kardio" (tzn serce bije nie szybciej niz 60-70% pana tętna maksymalnego, proszę sie ze mną skontaktować a wyjaśnię dokładnie o co chodzi, ale to bardzo proste), przez minimum 30 dni jest jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Dotyczy to zarówno redukcji ogólnej czy jak Pan pisze "miejscowej" tkanki tluszczowej. Jedynie zgromadzony tłuszcz ponadpowieziowy w podbródku jest oporny na spalanie w zakresie pracy przejściowej, jaką jest trening "kardio".
Na podwójny podbródek zapraszam do mnie na liposukcje kaniula Tulip. Jedna godzina i po problemie na zawsze!
Dobrze jest także liczyć kalorie które Pan zjada, to także banalnie proste (proszę sie ze mną skontaktować po instrukcje). Serdecznie pozdrawiam MS
Dzien Dobry, zabieg jest skuteczny przy odchudzaniu a polega na oddizielaniu i usuwaniu warstw tluszczu od otaczajacych tkanek, emulgowaniu go i usuwaniu za pomoca kaniuli lub samoczynnie przez organizm (pomaga w tym odpowiedni masaz) - efekty sa szybkie, najlepiej widoczne po 3-6 miesiecy i dlugotrwale. Oczywiscie przy zachowaniu odpowiedniego= zdrowego trybu zycia. Skutkow ubocznych rzeczywioscie jesli pacjent jest odpowiednio zakwalifokowany- czyli wykluczone sa niektore choroby i przestrzega zalecen pozabiegowych- szcegolnei wazne jest noszenie odpowiedniej odziezy. Swietnie nadaje sie do zmniejszenia tluszczu w trudncyh do schudniecia miejscach jak 'bryczesy', wnetrza ud, podbrodek, tyly ramion. POnadto zabieg ten moze byc rowniez wspomagana innymi, iniekcyjnymi zabiegami. Zapraszam wiec na konsultacje.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.