Jestem zdrowym 25 latkiem. Uprawiam sport zawodowo i mam pytanie czy częsta masturbacja z partnerką

3 odpowiedzi
Jestem zdrowym 25 latkiem. Uprawiam sport zawodowo i mam pytanie czy częsta masturbacja z partnerką lub seks(2 razy dziennie lub raz) ma wpływ na moje wyniki(wydolność, ciśnienie) i zdrowie?
Dzień dobry, teoretycznie nie powinna mieć ale lepiej ograniczyć sie do ejakulacji 1x dziennie pozdrawiam

Są to czynności fizjologiczne i nie powinny wywierać negatywnego wpływu na zdrowie, co do wydolności i wyniki sportowe może tu istnieć pewna zależność, ale to już do ustalenia ze specjalistą medycyny sportowej.
Seks, zwłaszcza wielokrotny i długotrwały, najzwyczajniej męczy organizm, gdyż jest to wysiłek fizyczny jak każdy inny. Z drugiej strony seks pobudza i powoduje wydzielanie endorfin, które poprawiają nastrój i samopoczucie, więc także poprawić część "psychogenną" odpowiedzialną za wyniki sportowe. Najważniejsze to zachować we wszystkim zdrowy rozsądek. Pozdrawiam.