Jestem zazdrosna o byłą żonę mojego narzeczonego. Jesteśmy razem już 4 lata niebawem nasz ślub... Ni

2 odpowiedzi
Jestem zazdrosna o byłą żonę mojego narzeczonego. Jesteśmy razem już 4 lata niebawem nasz ślub... Niestety od początku naszego związku wyobrażałam sobie że np wróci do niej może dlatego że mają dziecko razem i ich kontakt jest intensywny... Mój partner niestety dużo mi opowiadał jak wyglądał jego związek. Opowiadał mi także o swoim życiu seksualnym z nia. Boli mnie to że ona była... Cały czas mu dogryzam że jak mu się nie podoba to niech wraca do niej... A dobrze wiem że świata poza nim nie widzę jak radzić sobie z tą sytuacją?
Droga Pani,
po tym krótkim opisie oczywiście nie wiem, czym jest spowodowana u Pani, jednak zazdrość często jest wynikiem niepewności, zaniżonej samooceny. Proszę się zastanowić, czy w poprzednich związkach też była pani zazdrosna o wcześniejsze partnerki swoich partnerów. Zastanawiam się też w jakim celu Pani partner opowiadał Pani o swoim wcześniejszym życiu seksualnym. Myślę, że kilka wizyt u psychologa może Pani pomóc w odnalezieniu drogi do rozwiązania tego problemu i wyjścia z kryzysu.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry, początkiem - dobrym początkiem- jest zawsze rozmowa. Na początku z sobą. Ustalenie, co tak naprawdę Panią boli, przeraża, przerasta. Jakie przekonania o sobie, o narzeczonym, o swojej kobiecości, a także o tym, co według Pani ma była żona, a czego Pani brak.
Jednym z miejsc, w którym można zadać sobie takie pytania, jest gabinet psychologa/ psychoterapeuty.
Poznanie siebie i swoich granic jest bazą do dalszej drogi - bowiem relacja z sobą samą jest początkiem dla wszystkich innych związków.
Kolejnym krokiem może być szczera rozmowa z narzeczonym. Opowiedzenie mu o swoich obawach, tęsknotach, potrzebach.
Choć sytuację może Pani przeżywać, jako trudną - jest w niej ogromny potencjał pod budowanie tego, co między Wami.
Pozdrawiam serdecznie.