Jestem z partnerem od 13 lat razem. Zawsze byłam trochę przesadnie chuda, cieszyłam się z każdego no

3 odpowiedzi
Jestem z partnerem od 13 lat razem. Zawsze byłam trochę przesadnie chuda, cieszyłam się z każdego nowego kg. Teraz wydaje mi się, że w końcu ważę tyle, ile powinnam (ok 62kg przy 175cm, 31 lat). Tymczasem ciągle słyszę od partnera, że się spaslam, łapie mnie za "boczki" i sugeruje odchudzanie lub ćwiczenia. Mówiłam mu, że nie zgadzam się z tym bym potrzebowała diety, ale on ciągle do tego wraca. Jak przepracować z nim ten temat?
Z Pani wpisu wynika, że dobrze się Pani czuje w swoim ciele. Z jakiegoś powodu partner tego nie akceptuje. Być może to tzw. temat zastępczy (to jedna z hipotez), więc należałoby się przyjrzeć innym sferom Państwa wspólnego życia. Skoro rozmowy na ten temat nie dają rezultatu, proponowałabym konsultację z terapeutą par. Może pomógłby zrozumieć Państwu obojgu skąd takie podejście do tematu wagi/wyglądu, i co być może stoi za taką postawą partnera. Życzę Państwu przede wszystkim porozumienia.)

Dzień dobry,
Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi obecnie około 20, co jest najbardziej zalecaną wartością. Inną rzeczą jest, że Pani partnerowi być może podobają się wyjątkowo chude kobiety. Możecie Państwo o tym porozmawiać. Być może Wasza miłość nie opiera się wyłącznie na takim czy innym obwodzie w talii czy biodrach... Serdecznie pozdrawiam, Beata Kot
Dzień, dobry być może jest to rodzaj humoru, żartu ze strony partnera, który w ten sposób ukrywa swoje zadowolenie.
A byź może jest on fanatykiem chudej sportowej sylwetki pozbawionej tłuszczu.
Niepokojące w tym co Pani jest fakt, że albo oboje, albo jedno z was ma problemy z komunikacją jak i z wyrażaniem swoich potrzeb i życzeń.
"usiądźmy i porozmawiajmy poważnie na ten temat" najlepszy wariant
"nie życzę sobie, abyś komentował moję sylwetkę" wariant asertywny

Powodzenia życzę.