Jestem w związku już półtora roku, jak zawsze pierwszy rok jest idealny, szczęście, miłość itp, osta

3 odpowiedzi
Jestem w związku już półtora roku, jak zawsze pierwszy rok jest idealny, szczęście, miłość itp, ostatnie pół roku jednak zeszła ta pierwsza faza zakochania i różowych okularów, ostatnio moja dziewczyna powiedziała że ma wahania i kocha mnie ale nie umie się w 100% zaangażować powiedziała że jednej cechy ze we mnje jej brakuje która potrzebuje choć nie jest tak bardzo ważna ale jednak co jakis czas ma gorszy okres po czym dalej jest jak kiedyś jest szczęśliwa ma wszystko ale czasem brakuje jej tej cechy, nie wiem co zrobić i jak myśleć na ten temat. Proszę o poradę
Opis Pana problemu jest bardzo ogólnikowy, więc cieżko się do niego odnieść. Warto w związku ze sobą rozmawiać - o swoich uczuciach, pragnieniach, lękach. Jeśli w Pana przypadku jest to powtarzający się problem - warto przyjrzeć się tym mechanizmom u psychologa/psychoterapeuty.

Jak pan słusznie napisał, miłość ma swoje fazy. Po okresie fascynacji, przychodzi czas na refleksję, weryfikację, zastanowienie się nad przyszłością. Jeśli coś w związku i relacji jest do dopracowania lub przepracowania to warto nad tym się pochylić. Ważne aby potrzeby i oczekiwania każdej ze stron wybrzmiały i zostały omówione. To zbliża do siebie. Zachęcam zatem do podjęcia pogłębionej rozmowy. Nie wiem o jakiej cesze jest mowa, więc trudno mi doradzić. Zachęcam jednak do rozmów, do podzielenia się perspektywą każdej ze stron. Jeśli trudno we dwoje, to rozważcie wsparcie specjalisty. Odkładanie ważnych spraw na później zazwyczaj się nie sprawdza.
Witam, niestety gdy pojawia się proza życia relacje się zmieniają. Zachęcam do skorzystania z terapii par lub ze wsparcia psychoterapeuty. Pozdrawiam