Jestem w separacji z mężem od 2 tygodni.On tego chciał. Najpierw powiedział , że wyjedzie na parę dn

2 odpowiedzi
Jestem w separacji z mężem od 2 tygodni.On tego chciał. Najpierw powiedział , że wyjedzie na parę dni do rodziny , żeby pomóc bratu który był w gorszym stanie psychicznym, a potem że musimy od siebie odpocząć i przerwa dobrze nam zrobi. Brat również się leczy - choroba afektywna dwubiegunowa. Mąż leczy się na depresję od roku i nie wiem dokładnie z jakiego powodu - ostatnio zaczął więcej mówić i powiedział, że się nie dogadujemy i on nie wie z jakiego powodu. Potem, że się staramy, ale nam to nie wychodzi. Teraz mamy kontakt ale rozmawiamy tylko o bieżących sprawach. Nie naciskam go i nie pytam kiedy wróci. Przeanalizowałam swoje zachowanie i wiem, że nie byłam wsparciem dla niego. Przeprosiłam go za to, zrozumiałam swoje błędy , a on powiedział że nie o to chodzi. Jak mam ratować nasze małżeństwo jeśli nie znam powodów jego decyzji? Powiedział jeszcze, że teraz musi poukładać sobie życie, nami zajmował się 10 lat i nie może mi dać żadnej nadziei - nie wie co będzie potem. Nie rozstaliśmy się, ale nie mieszkamy razem. Nie interesuje się tym co robię i jak sobie radzę, ale wiem że się o mnie martwi. Jak go zapytałam czy znudził mu się nasz związek to powiedział, że po to tam wyjechał żeby o tym nie myśleć. Nie chce rozmawiać na nasz temat z nikim, chociaż ostatnio zapytałam go czy potrafi mi to wyjaśnić czemu doszło do tej sytuacji i powiedział , że tak ale nie powiedział kiedy. Jak z nim rozmawiać żeby nie pogorszyć jego stanu?
Szanowna Pani
Pani mąż doświadcza czegoś trudnego , ale nie chce, nie potrafi ? z Panią o tym rozmawiać. Trzeba to uszanować. Nie pisze Pani o uczuciach wobec męża, nie wiem, czy mają Państwo dzieci. Jeśli nadal kocha Pani męża, napewno warto mu to powiedzieć. I napewno warto, nie nalegając na szybki powrót męża , zaproponować wspólne udanie się do psychoterapeuty, gdzie , być może, będzie łatwiej Państwu rozmawiać o Waszej relacji, zapraszam do konsultacji on-line
Pozdrawiam Anna Majewska

Dzień dobry, rozumiem, że choć przez dłuższy czas nie układało się w Pani małżeństwie, dopiero teraz- wobec radykalnej decyzji męża, widzi i czuje Pani w całej ostrości Wasze problemy. Wyobrażam sobie, że musi to być dla Pani bardzo trudny moment. Mam też wrażenie, że opisuje Pani zagubienie, zdezorientowanie. Wydaje się Pani być bardziej skoncentrowana na działaniach męża. Rozumiem, że potrzebuje Pani wyjaśnienia i klaryfikacji sytuacji. Nie wiadomo jednak, ponieważ zależy to tylko od męża, który jest wolnym człowiekiem, kiedy będzie on gotowy na taką rozmowę. Myślę, że na ten moment pewną ulgę może przynieść Pani praca nad sobą- zbliżenie do własnych emocji, większe rozumienie siebie. Przydatny może być w tym celu kontakt z psychoterapeutą. Z kolei w przyszłości- być może- przy obopólnej Państwa zgodzie psychoterapia pary- by łatwiej się zobaczyć, usłyszeć, porozumieć i zdecydować o tym, co dla Państwa najkorzystniejsze. Pozdrawiam. Aleksandra Wincz.