Jestem w 23 tyg ciąży, do niedawna ciąża przebiegala bezproblemowo, tzn ja czułam się świetnie, i mi

1 odpowiedzi
Jestem w 23 tyg ciąży, do niedawna ciąża przebiegala bezproblemowo, tzn ja czułam się świetnie, i mialam dobre wyniki. Miesiac temu po zrobieniu badan krwi wyszlo mi.lekko podwyzszone tsh na poziomie 2,75 dostalam skierowanie do endokrynologa, po konsultacji dostalam skierowanie na kolejne badania poziomu tsh po trzech tygodniach z rozbiciem na ft 3 i ft 4 plus usg tarczycy i anty tpo. Wyniki wyszly dobre : anty Tpo 0.36 (norma 0,00-5,61), Tsh- 2,126 ( norma dla kobiet w ciazy do 2,5), Ft3 -2,58 (norma 1,71-3,71), Ft4- 0,79 (norma 0,70-1,48) usg bez zadnych zmian. Mimo to lekarz przepisal mi najnizsza dawke Euthyrox N 25 tlumaczac ze w ciazy najlepiej by tsh utrzymywalo sie ponizej 2,00.
Tydzien temu zgodnie z zaleceniami.lekarza zaczelam przyjmowac lek codziennie rano minimum.godz przed posilkiem i herbata . Po dwuch dniach zaczelam miec dolegliwosci zwiazane z wracaniem sie tresci pokarmowej , i tak teraz mam caly czas codziennue czuje jak po jedzeniu wszystko podchodzi mi do gardla ciagle bekam ,przelewa mi sie w żołądku.... musze prowokowac wymioty pezed snem zeby moc wogole sie polozyc. Czy to mozliwe ze tak zadzialal na mnie euthyrox? Czy to normalne dolegliwosci ciazowe ktore poprostu zbiegly sie w czasie z przyjmowaniem leku? Bede,wdzieczna za odpowiedz
Szanowna Pani,
Dziękuję za wiadomość i zapytanie.
Wg mojej wiedzy nie ma Pani wskazań do przyjmowania leku
i proponowałbym nie łączyć Pani samopoczucia z czynnością tarczycy.
pozdrawiam
dr n.med. J. Zieleniewski