Jestem w 15tyg ciąży. Robiłam badanie glukozy i wynik to 5,12 czy jest to cukrzyca? Bardzo proszę o
Jestem w 15tyg ciąży. Robiłam badanie glukozy i wynik to 5,12 czy jest to cukrzyca? Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników. Pozdrawiam
2 odpowiedzi
Wynik 5,12 mmol/l mieści się w granicach normy (3,9-5,55 mmol/l lub w innych jednostkach 70-99 mg/dl). Kobiety w ciąży są poddawane testowi obciążenia glukozą pomiędzy 24-28 tyg. ciąży jeśli dotychczasowe badanie poziomu glukozy było prawidłowe, a u Pani w tym momencie tak jest. Natomiast, gdyby przed 24 tyg. ciąży wynik badania stężenia glukozy na czczo był nieprawidłowy, test obciążenia glukozą wykonywany jest niezwłocznie. Polecam wykonywać kontrolne badania laboratoryjne wg. zaleceń Pani lekarza prowadzącego.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wynik 5,12 nie świadczy o cukrzycy, teoretycznie mieści się w normie, jednak u kobiet w ciąży należy zwracać większa uwagę na jej wysokość i tutaj liczba jest bliska górnego progu. Zalecałabym wykonanie krzywej cukrowej, a także zwracanie większej uwagi na spożywane cukry, by ewentualnie już przeciwdziałać rozwojowi cukrzycy ciążowej. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


