Jestem po złamaniu rzepki bez przemieszczenia. Gips zdjęto mi 2 miesiące po urazie. Czas jaki minął

3 odpowiedzi
Jestem po złamaniu rzepki bez przemieszczenia. Gips zdjęto mi 2 miesiące po urazie. Czas jaki minął od początku to 4,5 miesiąca. Zakres ruchu (zgięcia) jest pełny. Kontuzjowana noga jest jeszcze chudsza o 3 cm w obwodzie od drugiej. Gdy stoję na kontuzjowanej nodze i chcę wykonać lekkie ugięcie lub chciałbym iść na lekko ugiętych nogach- odczuwam ból jakby pod rzepką. Czym to może być spowodowane?
Witam
Najczęściej ból w tej okolicy spowodowany jest nie właściwą pracą tkanek miękkich układów biomechanicznych całej kończyny. W wyniku tak długiego usztywnienia gipsem, dochodzi do zesztywnienia i zaniku tkanek między innymi wokół rzepki. Cała rzepka zatopiona jest w tkankach różnej gęstości i funkcji. Najlepiej proszę się udać do terapeuty manualnego/fizjoterapeuty. Osoba z doświadczeniem przeprowadzi diagnostykę i na pewno ustali właściwy program leczniczy.
Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Jeżeli bol pod rzepka rozumie Pan jako ból od strony stawu w rzepce a na to wskazuje tez opis bolu podczas danych ruchow to prawdopodobnie bol ten wynika z rozmiekczenia chrzastki stawowej rzepki. Jest to tzw chondromalacja rzepki czyli rozmiekczenie chrzastki w Pana przypadku z powodu długotrwałego unieruchomienia.chrzastka zeby byc twarda potrzebuje obciazenia a 2 miesiace gipsu niestety zaburzyly ten proces poprzez obnizenie odzywiania chrzastki.
Prosze udac sie do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio
Długie unieruchomienie i brak odpowiedniej aktywności fizycznej oraz brak kierowanej terapii może powodować takie właśnie objawy. Tak jak Panowie wyżej... udać się do fizjo, który znajdzie przyczynę, opracuje plan ćwiczeń oraz zastosuje odpowiednią terapię :)