Jestem pielęgniarką z ponad 16 - letnim stażem pracy. Posiadam dużo wiedzy i doświadczenia. Jeżeli p

3 odpowiedzi
Jestem pielęgniarką z ponad 16 - letnim stażem pracy. Posiadam dużo wiedzy i doświadczenia. Jeżeli pielęgniarka udowadnia mi że jestem głupia to nie dam rady wykonywać najbardziej podstawowych rzeczy. Skąd się bierze coś takiego? Jak sobie z tym radzić.
Proszę o poradę.
Szanowna Pani,
być może dzieje się w Pani duża wrażliwość na ocenę ze strony innych osób, zwłaszcza tę krytyczną. Domyślam się, że usłyszenie czegoś takiego sprawia, że odczuwa Pani stres i zdenerwowanie którego efektem może być popełnianie podstawowych błędów.
Być może warto popracować nad swoją samooceną i poczuciem własnej wartości. Im stabilniej będzie się Pani czuła w kontekście oceny swoich kompetencji zawodowych tym łatwiej będzie Pani stawiać granice osobom które je podważają.
Im więcej będzie w Pani pozytywnych przekonań na temat siebie i swoich kompetencji zawodowych tym mniej istotna i raniąca będzie opinia innych osób.
Wierzę, że 16 lat doświadczenia zawodowego w tak trudnym fachu nauczyło Panią opanowywania sytuacji trudnych, mam nadzieję, że i do tego doświadczenia podejdzie Pani z podobnym nastawieniem.

Dzień dobry, opisuje Pani siebie jako osobę z doświadczeniem zawodowym i wiedzą. Na podstawie Pani reakcji można wnioskować, że negatywna ocena, komentarz na Pani temat wpływa na pojawienie się u Pani dyskomfortu. Jako że tego efektem jest brak umiejętności wykonywania "najbardziej podstawowych rzeczy" można sądzić, że wywołuje to dużą ilość stresu, powątpiewania w umiejętności na "tu i teraz". Myślę, że pomocna byłaby praca z terapeutą w kontekście samooceny, poczucia własnej wartości i sprawczości, by komentarze innych na Pani temat nie wywoływały tak negatywnych konsekwencji. Pozdrawiam! :)
Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się opisem swoich trudności. Na to jak sami postrzegamy siebie często wpływają komentarze/opinie innych ludzi na nasz temat. Pomimo własnych potwierdzeń o niesłuszności danego komunikatu mogą one wpływać na nasze funkcjonowanie, obraz własnej osoby. To co może okazać się przydatne w takiej sytuacji to współpraca ze specjalistą nad swoją samooceną, poczuciem własnej wartości. Pozdrawiam i życzę dużo dobrego!