Jestem młodą osoba, która nie może znaleźć sensu w życiu. Nie chcę narzekać, wiem że inni mają nieje

3 odpowiedzi
Jestem młodą osoba, która nie może znaleźć sensu w życiu. Nie chcę narzekać, wiem że inni mają niejednokrotnie gorzej. Nie wiem czy nadaje się na psychoterapię. Pozornie wszystko jest u mnie w porządku, pracuję, radzę sobie na codzień, ale wewnątrz czuje że coś jest nie tak. Czy psychoterapia będzie dobrym rozwiązaniem? Jak mogę się do niej przygotować?
Dzień dobry. Jeśli ma Pani trudność w odnalezieniu sensu życia, to jak najbardziej psychoterapia będzie dobrym rozwiązaniem. Myślę, że nie warto przygotowywać się do psychoterapii. Samo przygotowanie będzie gotowością do jej podjęcia, którą Pani/Pan wykazuje. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Dzień dobry,
W swoim opisie wspomina Pani o konflikcie wewnętrznym, który się w Pani/Panu pojawił, kiedy przygląda się Pani/Pan swojemu życiu na poziomie racjonalnym wydaje się być wszystko dobrze natomiast na poziomie emocjonalnym pojawia się przygnębienie być może lęk. Psychoterapia na pewno może być pomocna w dotarcia do głębszych przyczyn danej trudności, a także znaleźć sposoby radzenia sobie z obecnym stanie. Co do przygotowania się do psychoterapii to może się Pani/Pan zastanowić się jak chciałbym/chciałabym aby wyglądało moje życie po terapii ?
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko-Kalisz
Bezproblemowo.com
Dzień dobry
Do psychoterapii nie trzeba się przygotowywać, ale warto dobrze poszukać. Choć najważniejsza jest dobra relacja z terapeutą, to jednak różne nurty przykładają uwagę do różnych spraw. Różna też jest częstotliwość sesji, w niektórych nurtach konieczne są sesje np. co tydzień, w nurcie systemowym (w którym pracuję) można sesje umawiać do 2 a nawet co 3 tygodnie.
Warto zobaczyć o co chodzi z tym brakiem sensu, może to zmęczenie a może początek depresji. Życzę powodzenia!