Jestem mężczyzną, 27 lat, 183 cm wzrostu oraz 74 kg, od prawie trzech lat ćwiczę na siłowni. Nie sto

4 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, 27 lat, 183 cm wzrostu oraz 74 kg, od prawie trzech lat ćwiczę na siłowni. Nie stosuję żadnej rygorystycznej diety, tylko częściową, rozpisaną przez trenera personalnego, oraz sam zbierając informację staram się eliminować z pożywienia nieodpowiednie składniki. Przed treningiem stosuję białko, około 1-1,5 g na kilogram ciała oraz zacząłem spalacz Animal Cuts. Ostatnio zauważyłem, że lewa pierś jest widocznie większa od prawej i prawie cały czas czuję mięśnie po lewej stronie. Zbiegło się to w czasie z rozpoczęciem stosowania Animal Cuts. Czy może to mieć jakiś związek czy przyczyn należy szukać gdzieś indziej?
Nie polecam "spalaczy tłuszczu", szczególnie tych ze złożonym składem, niestety ich skuteczność nie jest udowodniona, a działanie odpowiednio przebadane i ich stosowanie może wiązać się z negatywnymi skutkami dla zdrowia, np. mogą powodować nieprawidłową pracę serca, przyczyniać się do nadciśnienia tętniczego. Są substancje, które mają udowodnioną skuteczność w żywieniu sportowców np. kreatyna, ale zawsze suplementację należy dobrać indywidualnie do potrzeb i stanu zdrowia osoby.

Jeśli chodzi o rozrost i ból mięśni klatki piersiowej (nawet niesymetryczny - lewostronny), może być efektem treningów, ale warto to skonsultować choćby z lekarzem rodzinnym, żeby wykluczyć inne przyczyny.
Z tego, co Pan napisał, przyjmuje Pan zdecydowanie za dużo białka. Białko okołotreningowo należy przyjmować po treningu w ilości nie większej niż 40 g (jednorazowo więcej się nie wchłonie). A całodzienne zapotrzebowanie ustala się indywidualnie. Swój sposób żywienia polecam skonsultować z dietetykiem, który ma doświadczenie w żywieniu sportowców, bo trener to nie dietetyk, a żywienie i suplementacja to bardzo złożona kwestia - należy wziąć pod uwagę stan zdrowia i inne czynniki. Jeśli jest Pan z okolic Bielska-Białej - zapraszam do kontaktu!

Witam, w celu ustalenia przyczyny dysproporcji klatki piersiowej polecam udać się do fizjoterapeuty lub skonsultować się z trenerem personalnym- być może ta różnica w wielkości pomiędzy prawym a lewym mięśniem piersiowym wynika z nieprawidłowej techniki ćwiczeń, wady postawy lub nadmiernej dominacji jednej ze stron ciała. Utrata tkanki tłuszczowej w procesie redukcji prowadzi do optycznie lepszego uwydatnienia mięśni, dlatego też te zmiany mogą być w tym momencie bardziej widoczne. Polecam również rozłożyć sobie białko równomiernie na posiłki, oraz bazować głównie na odpowiednio zbilansowanej diecie i treningach jako najlepszym sposobie redukcji masy ciała. Pozdrawiam!
Witam, dysproporcja klatki piersiowej może mieć różne przyczyny, może być też efektem treningów.
Dlatego, aby poznać przyczynę i upewnić się, że wszystko jest w porządku proponuję, aby udał się Pan na wizytę do lekarza lub fizjoterapeuty.
Natomiast, co do spalaczy tłuszczu. Również ich nie polecam, ponieważ zazwyczaj nie są one przebadane kliniczne i/lub nie wiadomo, jaki mają skład. Niektóre spalacze mogą zawierać różne substancje, które są szkodliwe dla życia i zdrowia człowieka. Dlatego należy korzystać z produktów polecanych przez dietetyków czy trenerów personalnych.

Pozdrawiam
Katarzyna Boczar
Technik farmaceutyczny, specjalista ds. żywienia, trener personalny
Spożywa Pan za dużo białka. Spalacze tłuszczu niszczą organizm. Proszę udać się do dietetyka.