Jestem marynarzem pech chciał ze miałem wypadek na statku co poskutkowalo strasznym bólem kolana lew

2 odpowiedzi
Jestem marynarzem pech chciał ze miałem wypadek na statku co poskutkowalo strasznym bólem kolana lewego..sprawa dzieje się w Anglii -Liverpool trafiłem na ich oddział emergency, zrobiono mi zdjęcie i pani stwierdziła że generalnie nic mi nie jest.. Problem polega na tym że nogi nie mogę zginac ani wyprostować czasami mam wrażenie że ucieka mi w drugą stronę kolano..generalnie nie mam w nodze siły i czuje ból po obu stronach kolana.. Pani stwierdziła że mam uraz kolana nawet mi wpisała knee injury i samo mi przejdzie i tym sposobem leżę na statku już 5dzień..i teraz tak powiedziała że generalnie należy mi się to ich Zwolnienie ale ma mi to wypisać lekarz zakładowy którego w moim przypadku nie ma..przypominam że pracuje na kontraktach nie każda kampania ma takiego lekarza.. I nie wiem co mam teraz robić..poprostu boję się że raz noga że tak powiem gdzieś tam ten ból minie i może być już nie tak dłuższy czas co w moim przypadku jest słabe.. A dwa no z taką nogą na statku też pracować nie mogę.. I zostaje jak narazie z niczym a noga dalej boli..czy naprawdę nic się nie dzieje i trzeba czekać na lepsze dni nawet jak pani twierdzi że na zdjęciach nic nie widać i jest ok?tak to wygląda? Na zdjęciu nic nie ma to znaczy że wszystko jest ok?no i też ciekawi mnie czy jak mnie zwiazą do domu, oczywiście wezmę komplet dokumentów wszystkich od kapitana to czy istnieje szansa otrzymania zwolnienia od naszego lekarza? Bo mówię nawet jak nic tam się nie dzieje to z taką noga do pracy wrócić niestety nie mogę.. Pozdrawiam,dziękuję za odpowiedzi
Na RTG widoczne są tylko elementy kostne stawu. Przy uszkodzeniu łąkotek i/lub aparatu więzadłowego na RTG rzeczywiście nie widać zmian patologicznych. Są one widoczne w badaniu fizykalnym oraz w badaniach obrazowych (usg, rezonans magnetyczny). Oczywiście jeżeli lekarz w kraju stwierdzi patologię powinien wydać zwolnienie, jeżeli pacjent nie kwalifikuje się do pracy

Mysle, ze o opisanej sytuacji postawa „ wyczekujaca „ nie jest dobrym rozwiazaniem. Raczej nalezaloby przeprowadzic szybka diagnostyke i ustalic plan dalszego leczenia, byc moze leczenia operacyjnego. Zapraszam na konsultacje