Jestem mamą dwóch zdrowych chłopaków i oczekuję 3 dziecka. Moi synowie przesypiają całą noc bez karm

2 odpowiedzi
Jestem mamą dwóch zdrowych chłopaków i oczekuję 3 dziecka. Moi synowie przesypiają całą noc bez karmienia od urodzenia. Przerwy w ciągłym spaniu pojawiły się podczas zabkowania. Różne - co 6h, a czasami co godzinę. Karmienie naturalne, przyrost wagi prawidłowy, rozwój też. W dzień kilka krótkich po 15 drzemek. Ostatnio dowiedziałam się, że powinnam dziecko wybudzać w nocy na karmienie w związku ze spadkiem cukru w organizmie i możliwą hopoglikemią- szczególnie dotyczy to noworodków. Dodam, że chłopcy po przebudzeniu rano byli i są od urodzenia aktywni i aktywnie ssali pierś. Nie byli ospali, półprzytomni czy nieobecni. Martwię się, ponieważ trzecie dziecko ma podobny tryb już w brzuchu do synów i jestem pewna, że też będzie przesypiać noce. Czy faktycznie istnieje zagrożenie tak długim snem bez karmienia? Nie wiem czy powinnam budzić dziecko w nocy? Bardzo proszę o odpowiedź.
Nie ma potrzeby wybudzania zdrowego dziecka w nocy do karmienia.

Jeżeli chodzi o noworodka, czyli w pierwszych 4 tygodniach życia, to jednak proponuję raz w nocy go nakarmić, tzn. przerwa aby trwała nie dłużej niż 5 godzin. Aktualnie jego aktywność w brzuchu jest inna, gdyż ciągle dostaje substancje pokarmowe. Po urodzeniu będzie inaczej, a względnie małe zapasy sugerują ich uzupełnianie w pierwszych tygodniach. Ponadto regularne karmienie sprzyja dobrej laktacji, jeżeli zależy Pani na utrzymaniu karmienia długo. Zapewne i tak sobie będzie regulował karmienia.