Jestem lesbijką.Mam 16 lat.Problem jest w tym,że mój ojciec jest bardzo i to bardzo nie tolerancyjny

1 odpowiedzi
Jestem lesbijką.Mam 16 lat.Problem jest w tym,że mój ojciec jest bardzo i to bardzo nie tolerancyjny (sorka jak nie poprawnie napisałam).Jak mu to powiem to mnie wywali w domu.(ja nie żartuje)Nadal nie wiem co zrobić ,ponieważ nie mogę już udawać że nie mam dziewczyny a udaje to już od 3 lat.Dziękuję jak ktoś odpowie na moje pytanie.Pozdrawiam
Dzień dobry,
Na pewno przydałoby Ci się jakieś wsparcie psychologiczne-terapeutyczne. To by pozwoliło wzmocnić się psychicznie, dać upust emocjom i przedyskutować z kimś kompetentnym możliwe wyjścia z sytuacji. Nie wiem gdzie mieszkasz, w dużych miastach są ośrodki dla młodzieży, dla kobiet, gdzie można uzyskać pomoc bezpłatnie, jeżeli nie masz pieniędzy. To jest trudny temat, może warto podpytać mamę, siostrę czy kogoś innego z rodziny i wysondować nastroje? Można w kimś bardziej otwartym zyskać sojusznika, zdobyć informacje "okrężną drogą". Moim zdaniem nie warto działać pochodnie, bo to może oznaczać duże koszty, choćby psychologiczne. Na razie jesteś niepełnoletnia, a więc uzależniona od rodziców, ale za dwa lata kończysz 18 lat. Warto przemyśleć swoją sytuację materialną, zastanowić się, gdzie w razie potrzeby mogłabyś mieszkać, pracować? Może być różnie (lepiej lub gorzej) ale zawsze warto pracować nad niezależnością. I tak kiedyś trzeba będzie odejść od rodziców, usamodzielnić się. Życzę dużo wytrwałości i powodzenia!
Serdecznie pozdrawiam,
Beata Kot