Jestem kobietą mam 27 lat. Ok.4 lat. Temu zdiagnozowana u mnie nerwicę lekowa. Przepisano mi wówczas

2 odpowiedzi
Jestem kobietą mam 27 lat. Ok.4 lat. Temu zdiagnozowana u mnie nerwicę lekowa. Przepisano mi wówczas nexpram 10mg, który brałam dość długo. Końcem tamtego roku został odstawiony. Początkiem tego roku miałam bardzo stresująca sytuację(zawał taty). Od wakacji zaczeły się różne objawy somatyczne... Od zwrotów głowy, po kołatanie serca czy cierpnięcie rak... Od 2 miesiecy mam dziwne bóle szczegolnie w prawej srronie podbrzusza. Nie jest to jakiś wielki ból... Raczej coś w stylu "czuję, że coś tam mam"... Czesto moewam zaparcia, zdarzaja sie też boegunki. Czasem łapie mnie takie uczucie pieczenia skóry w podbrzuszu. Zaczęłam chodzić na psychoterapie a ad ok4 tygodni znowu biore nexpram 10 mg z zalecenia lekarza. Miałam robione badanie ginokologiczne, Usg brzucha, mocz i morfologie oraz crp. Wszystko w normie.Putanie moje jest talie- czy ten brzuch moze być na tle nerwicowym czy jednak może to być jakaś rzeczywista choroba
Witam
jeżeli lekarz rodzinny i ginekolog po wykonaniu badań i przeprowadzeniu diagnostyki stwierdzili, że według nich wszystko jest w normie, to proszę zaufać psychiatrze, który Panią leczy i przyjmować regularnie zlecone przez niego leki, ważne jest także regularne korzystanie z psychoterapii, jest to najlepsza metoda leczenia zaburzeń lękowych z somatyzacją, gdyby dolegliwości nie ustępowały pomimo regularnego leczenia psychiatrycznego proponuję pogłębioną diagnostykę, która powinien zlecić lekarz rodzinny,
pozdrawiam i życzę zdrowia

Nexpram jest dobrym rozwiązaniem na ten moment ale podpisuję się pod kolegą, że docelowa będzie psychoterapia :) na którą trzeba będzie myślę pochodzić regularnie około 2-3 lata. "nerwica" czy dysocjacje potrafią imitować wszelakie choroby i dolegliwości. Wykluczyć podłoże somatyczne (choroby fizyczne) trzeba, ale z Pani opisu to zaburzenia lękowe. A już tak na szybko snując hipotezy psychoterapeutyczne niech Pani zobaczy, że ma Pani część objawów nerwicowych mogących imitować zawał :) "Od zwrotów głowy, po kołatanie serca czy cierpnięcie rak..." czytaj relacja z tatą ;) Powodzenia