Jestem dziewczyną, za kilka miesięcy mam 19 lat. Od jakiegoś dłuższego czasu spożywam codziennie wie

4 odpowiedzi
Jestem dziewczyną, za kilka miesięcy mam 19 lat. Od jakiegoś dłuższego czasu spożywam codziennie wieczorem (zdarzało się nawet rano i w ciągu dnia) alkohol, czuję się po nik lepiej psychicznie ale jestem też samotna, nie mam znajomych i nauczanie indywidualne. Jak mam sobie z tym poradzić bo albo przestanę pić z własnej woli albo coś mi się stanie...
Taki wzorzec spożywania alkoholu to wzorzec uzależnieniowy. To świetnie że widzi Pani że to problem. Jest Pani jeszcze młoda i ma Pani szansę wyjść z nałogu, nauczyć się przeżywać emocje - bo alkoholizm to choroba emocji tak naprawdę i prowadzić dobre satysfakcjonujące życie. Choć wierzę że sami możemy sobie poradzić z wieloma trudnościami ponieważ pisze Pani o tej swojej samotności to myślę że dobrze by było gdyby udała się Pani do lokalnej poradni uzależnień gdzie zapisze sie Pani na odpowiednią terapię i grupę które pomogą Pani w walce z uzależnieniem. W motywacji może Pani pomóc seria na youtube 'Sekielski o nałogach' gdzie przedstawione są liczne historie trzeźwienia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Uzależnienie od alkoholu dzielimy na fizyczne i psychiczne. O ile fizyczne rozwija się powoli, tak psychiczne potrafi pojawić się bardzo szybko. Sam fakt, że mówi Pani o tym, że czuje się Pani lepiej po alkoholu już świadczy o pojawieniu się cech uzależnienia. Ponadto tak częste spożywanie alkoholu także jest krokiem w stronę poważnych problemów. Zalecam wizytę u psychologa i zbadanie tych tendencji. Z pewnością można na to coś poradzić.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Picie alkoholu w takiej formie, jaką Pani opisała może być formą ucieczkowego radzenia sobie z emocjami.
Na pewno w Pani przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się psychoterapia, aby zbadać przyczyny, nauczyć się radzić sobie z emocjami oraz może zyskać potrzebne umiejętności społeczne, jeśli jest ich deficyt. Jeśli jest Pani w czynnym uzależnieniu oczywiście kontakt w pierwszej kolejności rekomenduje z placówkami, które zajmują się terapią uzależnień.
Życzę wszystkiego dobrego,
Pozdrawiam
Anna Byczko
Dzień dobry.
Jest Pani na drodze do samoświadomości. Dobrze, że dostrzega Pani swoje trudności i chce sobie pomóc. Proszę pamiętać, że Pani życie jest w Pani rękach. I samo nazwanie tego z czym się Pani boryka już jest pierwszym krokiem do zmiany.
Picie alkoholu codziennie doprowadzi do uzależnienia. Dobrze byłoby już przyjrzeć się sobie - i określić kiedy, w jakich sytuacjach, pod wpływem jakich myśli, może jakichś zachowań, czyichś wypowiedzi ma Pani pragnienie, żeby napić się alkoholu. Być może reguluje sobie Pani w ten sposób emocje. A można spojrzeć na trudne, nieprzyjemne emocje i znaleźć inny sposób zaradzenia im.
Zachęcam do wizyty u specjalisty, osoby która pomoże Pani dostrzec wartość swojego cennego życia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.