Jestem 6 dni po operacji mikrodiscektomii. Przed operacja ucisk na nerw nie był długi, niecałe dwa t

4 odpowiedzi
Jestem 6 dni po operacji mikrodiscektomii. Przed operacja ucisk na nerw nie był długi, niecałe dwa tygodnie. Trzy dni po operacji były bez zarzutu, paraliżujący ból łydki ustąpił. Od trzech dni wraca, w łydce przechodzą prądy. Czy to normalne? Wiem ze rehabilitacje mogę zacząć 2 tygodnie po zabiegu. Czy teraz mimo bólu łydki starać się chodzić mimo to czy dać odpocząć nodze?
Dzień dobry,
Należałoby wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia pewnych objawów ze względu na fakt, iż było to działanie inwazyjne w sąsiedztwie korzenia nerwu, niemniej należałoby także w najbliższym czasie skontaktować się z fizjoterapeutą w celu ustalenia odpowiedniej ergonomii w zakresie czynności codziennych, które będą miały duży wpływ na dalsze postępy, a potem wejść w pierwszy etap rehabilitacji pooperacyjnej.

Serdecznie pozdrawiam
Tomasz Kuligowski

Proszę udać się do fizjoterapeuty, aby pokazał i nauczył jak postępować na co dzień w pierwszych dniach po operacji, czego unikać itp. Pozdrawiam!
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Proszę udać się do dobrego specjalisty ( Fizjoterapeuty, osteopaty, terapeuty manualnego) który potrafi przeprowadzić specjalistyczne testy neurologiczne i motoryczne. Dopiero po przeprowadzeniu badania klinicznego można coś stwierdzić.
Specjalistyczną terapię można zacząć od razu.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC
Sugeruję wizytę: Terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie.
Czasami bywa tak, że w pewnych punktach kończyny dolnej w której nerw przebija się przez mięśnie, tkanki miękki występują usztywnienia, które mogą dawać ból i objawy pomimo wykonanego zabiegu.
Bardzo ciężko jest jednoznacznie to ocenić.
Proszę zwracać uwagę przede wszystkim na:
- podwyższoną temperaturę ciała
- duże narastające bóle pooperacyjne
- ogólne samopoczucie: nastrój, siły, osłabienie, apetyt

W sytuacji gdyby któreś z wymienionych przeze mnie wyżej występowały musi Pan zgłosić się do swojego lekarza.