Jestem 34 letnim mężczyzną, od lat szukam przyczyny swojej odmienności . Nigdy nikomu nie osmielile

3 odpowiedzi
Jestem 34 letnim mężczyzną, od lat szukam przyczyny swojej odmienności .
Nigdy nikomu nie osmielilem się powiedzieć co myślę sam o sobie z obawy przed oceną jako: leniwy, głupi...
A więc zacznę od dzieciństwa: od wczesnego dzieciństwa nie potrafiłem

To pewien obraz mnie i powiem szczeze nie mam już pomysłu na własne życie, kilka razy byłem u psychiatry, jem SSRI może i jestem po nich mniej wybuchowy Ale to nadal nie jest to. Jeden z psychiatrów stwierdził zaburzenia dwubiegunowe daj mi jakieś tabletki na padaczke przed snem, faktycznie po nich jakiś taki spokojny się stałem i byłem w stanie wkoncu zasnąć, jednak efekt był zauważalny przez pierwsze 3 dni później nawet jak wziąłem dawkę x4 nie było już tego efektu.
Przepraszam Państwa za ten długi opis Ale naprawdę nie mam już sił, nie chce tak żyć, na nic nie mam czasu choć tak naprawdę mam to dużo....
Proszę wskarzcie jakiś kierunek, co powinienem zbadać, gdzie szukać pomocy.
Drogi Panie,
Leki często są pomocne w leczeniu dolegliwości natomiast niezbędnym uzupełnieniem tego procesu bywa psychoterapia. Czasem problem leży głębiej i aby móc zrozumieć jego naturę konieczna jest pomoc specjalisty.
Pozdrawiam

Witam, myślę, że warto aby Pan rozważyl skorzystanie z pomocy psychologa celem podjęcia psychoterapii. Leki są często potrzebne, jednak znoszą jedynie objawy, a nie przyczynę....A to połowa sukcesu... Powodzenia!
Dzień dobry, rozumiem, że czuje się Pan bezradny wobec pewnych objawów, które utrudniają Panu codzienne funkcjonowanie. W takich sytuacjach korzystne byłoby umówienie się na konsultację do psychoterapeuty. Jest to kilka spotkań, podczas których specjalista pozna Pana historię życia, skupi się również na trudnościach Panu towarzyszącym po to, żeby umożliwić dobranie odpowiedniego modelu leczenia. Z kolei sam proces terapeutyczny pozwoli na przyjrzenie się tym trudnościom, nadanie im zrozumienia i poprawę jakości funkcjonowania. Życzę powodzenia, Wioletta Robaszewska.