Jestem 33 letnim meżczyzna , od około miesiąca miewam bole ledzwi, ledzwiowo - krzyżowe, mianowicie

5 odpowiedzi
Jestem 33 letnim meżczyzna , od około miesiąca miewam bole ledzwi, ledzwiowo - krzyżowe, mianowicie ból pojawia sie podczas długiego siedzenia za kierownicą samochodu robie około 200kilometrow dziennie, pojawia się także podczas leżenia na plecach i unoszeniu wyprosotowanej nogi do góry, podczas schylania, a także podczas kichania.Pracuje jako hadlowiec, ale pozatym biegam jako amator. Bol nie wystepuje podczas lezenia na plechac, na brzuchu, podczas chodzenia, podczas jazdy rowerem,podczas skakania i podczas biegania, w nocy w tym bol nie wystepuje. Bradzo prosze o odpowiedz czy to cos bardzo powaznego czy tez nie??Zaczynma sie bardzo martwic nie wiem czy potrzebnie, do fizjoterapeuty ide za tydzień.Bardzo prosze o szybka odpowiedz

Pozdrawiam
Witam
Żadnych objawów nie należy bagatelizować, ale myślę że nie musi się Pan zamartwiać. Stan taki to typowe przeciążenie statyczne ścięgien ze względu na długotrwałą pozycję siedzącą. Problem niestety ma wpływ na ciśnienie stawowe także międzykręgowe. Cierpią i dyski. Proszę sobie rozgrzewać miejsce lędźwiowo krzyżowe termoforem , nie schylać się gwałtownie i nie dźwigać. Jeśli Pan może jak najmniej siedzieć. Warto pomyśleć o badaniu RTG może MRI tak na wszelki wypadek. Kluczową sprawą jest podjąć terapię najszybciej jak się da. Terapeuta manualny szybko Pana z tego wyprowadzi-może być i fizjoterapeuta.
Pozdrawiam

Witam
Możliwe ze ma Pan problem z odcinkiem lędźwiowym podczas podnoszenia nogi napina się mięsień biodrowo ledzwiowy który przyczepia się do odcinka ledźwiowego. Kichanie może pokazywać problem z krążkiem stawowym.
Proszę wykonać rezonans magnetyczny oraz zgłosić sie do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam Sebastian Kalata - Warszawska Rehabilitacja
Witam serdecznie.
Niestety ale Pana praca predysponuje do przeciążeń w odcinku lędźwiowym. Przyczyną dolegliwości może być zarówno ból wynikający z przeciążenia mięśni,więzadeł a także może być wynikiem dyskopatii. Podane przez Pana objawy nie wskazują na żaden proces ogólnoustrojowy ani na szybko postępujące objawy z układu ruchu. Niemniej jednak polecam wizytę u fizjoterapeuty, który dokładnie Pana zbada i oceni skale i przyczynę problemu.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Dzień dobry. Bóle mogą pochodzić od statycznej postawy ciała podczas jazdy. Zalecam zadbać o ergonomię jazdy samochodem. Bóle te mogą pochodzić od lędźwi jak i od szyji ( wszystko zależy jak masz ustawione fotele, przez co twój kręgosłup może przyjmować nieodpowiednie pozycje a centrum przeciążeń przechodzi na lędźwie gdzie odczuwasz ból. Zadbaj nie tylko o lędźwie które są objawem ale również o ustawienie górnej części ciała które mogą być przyczyną ale nie muszą. Polecam też spróbować ćw. neuromobilizacyjne na kanale Physio Detective Sciatic Nerve Mobilization mamy przykładowe ćwiczenia.
Witam serdecznie, dość prawdopodobne jest, mając na uwadze wykonywany przez Pana zawód oraz opis zachowania się objawów, że przyczyną dolegliwości jest wypuklina/przepuklina krążka międzykręgowego (dysku) - to przyczyna dolegliwości kręgosłupa u większości kierowców zawodowych. Podejrzenie to wymaga weryfikacji w trakcie wizyty najlepiej u fizjoterapeuty specjalizującego się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Dobry klinicysta na podstawie szczegółowej analizy dolegliwości z wywiadu i w trakcie badania przedmiotowego będzie w stanie postawić dokładniejszą diagnozę i najczęściej już na pierwszej wizycie można rozpocząć skuteczną terapię (jeśli uzna że potrzebna jest pogłębiona diagnostyka - wskaże jakie konkretnie badania najlepiej wykonać). Bagatelizowanie problemu lub posiłkowanie się ogólnymi bądź dostępnymi w Internecie ćwiczenia w przypadku wypukliny/przepukliny dysku może niestety prowadzić do nasilenia przepukliny, nasilenia symptomów i doprowadzenia do pogorszenia stanu i w efekcie do sytuacji w której operacja będzie najsensowniejszym sposobem leczenia. Im wcześniej uda się Pan na wizytę do wykwalifikowanego terapeuty tym korzystniejszy będzie miało to wpływ na szanse wyjścia z dolegliwości w sposób zachowawczy.
Sugeruję wizytę: Metoda mckenzie - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.