Jestem 3 miesiące po porodzie. Mam straszne rozstępy i ważę Więcej niż przed ciąża. Co jeść i co rob

12 odpowiedzi
Jestem 3 miesiące po porodzie. Mam straszne rozstępy i ważę Więcej niż przed ciąża. Co jeść i co robić by schudnąć ? Mam 20 lat i bardzo zależy mi na atrakcyjności
Dzień dobry,
jeżeli karmi Pani piersią przeciwwskazana byłaby dieta o znacznie obniżonej kaloryczności. Należy spożywać posiłki regularnie, jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie, spożywać pełnoziarniste produkty zbożowe (t.j. kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, brązowy ryż, żytnie pieczywo, pełnoziarnisty makaron, płatki owsiane), chudy nabiał, chude gatunki mięs i ryby. Należy też spożywać odpowiednie ilości wody od 1,5-2,5l (w zależności czy karmi Pani piersią). Najlepiej zrezygnować ze spożywania słodyczy, słonych przekąsek oraz słodzonych napojów.
To tak w skrócie.
Zapraszam na wizytę na której omówimy Pani potrzeby żywieniowe, a po niej ułożę dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis.
Pozdrawiam! Marta Heller-Surowiec

Dzień dobry,
aby dopasować odpowiednią dietę, należy przeprowadzić szczegółowy wywiad żywieniowo-medyczny, proszę odwiedzić dietetyka.
pozdrawiam
zapraszam do kontaktu online temat bardziej zlozony pozdrawiam;-
)
Proszę udać się do dietetyka w swojej miejscowości.
Jeśli jest Pani matką karmiącą, to nikt nie podejmie się odchudzania, tylko zaproponuje dietę zbilansowaną dla karmiących (skoro teraz jest przyrost masy, to dostarczanych jest zbyt wile kalorii). Natomiast jeśli nie karmi Pani dziecka, to należy jak najszybciej zastosować dietę odchudzającą z takimi składnikami, które poprawią jędrność skóry. Mam doświadczenie w prowadzeniu kobiet po porodach, więc może Pani skorzystać z moich usług w Łodzi, Warszawie lub on-line. Pozdrawiam
Witam, pojawia się parę pytań jak dużo Pani teraz waży.Czy karmi Pani piersią? Jest Pani dopiero 3 miesiące po porodzie, proszę dać organizmowi trochę czasu,aby odpoczął po ciąży.
Dzień dobry
Rozstępy wymagają odpowiedniego traktowania specjalnymi maściami do nawilżania skóry, ale również zbilansowanej diety bogatej w kolagen, glicynę oraz witaminę C. Innymi słowy dieta bogata w białko zwierzęce oraz warzywa i owoce. Potrzebna jest tutaj również cierpliwość, gdyż rozstępy dość mozolnie przyjmują barwę podobną do barwy właściwej skóry.
Powinna się Pani również udać do lekarza dermatologa.
Nie obejdzie się również bez badań podstawowych zleconych przez lekarza POZ takie jak: morfologii krwi, lipidogram, glukoza na czczo, panel tarczycowy itd. Badania te pomogą w ocenie obecnego stanu zdrowia - np. czy nie rozwinęła się cukrzyca typu 2 (po ciąży).
Należałoby również zacząć stopniowo zwiększać aktywność fizyczną - dłuższe spacery, truchty, basen, aerobic, nordic walking, jazda na rowerze itp.
Proszę mieć na uwadze, że od początku 2017 roku, potrzebne jest skierowanie do dermatologa od lekarza POZ.

Z poważaniem
Piotr Luboński
Dzień dobry Pani,

Przyrost masy ciała przez okres ciąży jest naturalny i bardzo ważny dla zdrowia dziecka. Nie posiadam informacji, czy w tym momencie Pani karmi jeszcze piersią, czy niemowlę spożywa już tylko mleko modyfikowane. W każdym razie w sytuacji, gdy karmi Pani piersią proszę nie podejmować decyzji o gwałtownym odchudzaniu, gdyż Pani dobowe zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe w tym okresie jest wzmożone ze względu na laktację. Proszę odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i zaakceptować, że jest to przejściowy etap w Pani dotychczasowym życiu. Po zakończeniu karmienia piersią (być może to dotyczy już Pani) można rozważać dietę, która będzie z ujemnym bilansem kalorycznym wspomagać proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
Witam,
Odnośnie rozstępów można spróbować suplementacji MSM, LIZYNĄ oraz Witaminą C. spowoduje to resyntezę kolagenu co za tym idzie poprawę wyglądu i jakości skóry oraz jej regenerację.

Odnośnie utraty wagi: podała Pani zbyt mało informacji. Należało by sprawdzić czy nie ma powikłań w hormonach po ciąży. Ewentualnie czy nie było w trakcie ciąży cukrzycy a jeżeli była czy wszystko wróciło do normy, nie wspominając już o aktualnej wadze wzroście czy tez aktywnościach fizycznych. Jedyne bezpieczne rozwiazanie przy tak małej ilości wiedzy to unikanie przetworzonego jedzenia, Fast food, dużej ilości węglowodanów prostych (w google jest dużo informacji o jakie produkty chodzi).

Oczywiście aktywność fizyczna w zależności od możliwości zdrowotnych i czasowych (spacery, jazda na rowerze itp. w tętnie nie wyższym niż 120 a czas nie krótszy niż 40 minut jednorazowo).

Docelowo zapraszam na konsultacje jeżeli nadal nie będzie zadowalających Panią rezultatów.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Żeberkiewicz dietetyk
By schudnąć ważny jest deficyt energetyczny, więc należy jeść mniej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Istotne jest to, by deficyt nie był za wysoki. Należy dbać o wartość odżywczą posiłków, urozmaicenie oraz wypijanie odpowiedniej ilości wody. Oprócz odpowiedniego odżywiania warto włączyć aktywność fizyczną.
Dzień dobry, po ciąży ważne jest podejście do procesu utraty masy ciała z umiarem i zdrowo. Jeśli karmi Pani piersią to koszt procesu laktacji zwiększa zapotrzebowanie energetyczne o 625 kcal. dobę. Oszacowano, że ok. 505 kcal/ dobę powinno być dostarczone z pożywieniem, a reszta powinna pochodzić z zapasów tkanki tłuszczowej zgromadzonej w czasie ciąży. Na początek powrotu do formy z przed ciąży warto skupić się na odpowiednio zbilansowanej diecie, umiarkowanej aktywności fizycznej (np. spacery z dzieckiem) i zwiększeniu nawodnienia w celu poprawy elastyczności skóry i lepszego samopoczucia. W przypadku rozstępów najlepiej używać kremów i oliwek. Pamiętaj, że rozstępy są częścią procesu ciążowego i z czasem powinny zblednąć. Życzę Ci wszystkiego dobrego w powrocie do dawnej sylwetki!
Zapraszam na konsultację online. Moi pacjenci chudną już wciągu dwóch tygodni 3kg a jedzą to co lubią i proponują natomiast w odpowiednich ilościach.