Jestem 3 miesiące po porodzie. Mam straszne rozstępy i ważę Więcej niż przed ciąża. Co jeść i co robić by schudnąć ? Mam 20 lat i bardzo zależy mi na atrakcyjności
zapraszam do kontaktu online temat bardziej zlozony pozdrawiam;-
)

Dzień dobry,
aby dopasować odpowiednią dietę, należy przeprowadzić szczegółowy wywiad żywieniowo-medyczny, proszę odwiedzić dietetyka.
pozdrawiam

Dzień dobry,
jeżeli karmi Pani piersią przeciwwskazana byłaby dieta o znacznie obniżonej kaloryczności. Należy spożywać posiłki regularnie, jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie, spożywać pełnoziarniste produkty zbożowe (t.j. kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, brązowy ryż, żytnie pieczywo, pełnoziarnisty makaron, płatki owsiane), chudy nabiał, chude gatunki mięs i ryby. Należy też spożywać odpowiednie ilości wody od 1,5-2,5l (w zależności czy karmi Pani piersią). Najlepiej zrezygnować ze spożywania słodyczy, słonych przekąsek oraz słodzonych napojów.
To tak w skrócie.
Zapraszam na wizytę na której omówimy Pani potrzeby żywieniowe, a po niej ułożę dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis.
Pozdrawiam! Marta Heller-Surowiec

Proszę udać się do dietetyka w swojej miejscowości.

 Monika Kurdej
Monika Kurdej
Dietetyk, Psycholog
Warszawa
Dzień dobry:D
Dziękuję za pytanie:D
Ach, jak dobrze znam to, co Pani czuje:( I nie mam dla Pani rozwiązania typu pstryknięcie palcami. Najważniejsze dla Pani jest zachować spokój:D I dobrze rozplanować dzień. Możliwe, że poprosić o pomoc bliskich, którzy z wyrozumiałością podejdą do Pani celu sylwetkowego. Wtedy nie ma nic prostszego: dieta bogata w składniki odżywcze, 0 cukru, unikanie pieczywa, żadnych słodyczy i alkoholu - i jest Pani blisko osiągnięcia celu. Żeby przyspieszyć efekt potrzebuje Pani zaplanowanej aktywności ruchowej o wysokiej intensywności, czyli innej niż spacer z wózkiem. I to wszystko:D

Pozdrawiam i życzę wiele satysfakcji z macierzyństwa:D

Jeśli jest Pani matką karmiącą, to nikt nie podejmie się odchudzania, tylko zaproponuje dietę zbilansowaną dla karmiących (skoro teraz jest przyrost masy, to dostarczanych jest zbyt wile kalorii). Natomiast jeśli nie karmi Pani dziecka, to należy jak najszybciej zastosować dietę odchudzającą z takimi składnikami, które poprawią jędrność skóry. Mam doświadczenie w prowadzeniu kobiet po porodach, więc może Pani skorzystać z moich usług w Łodzi, Warszawie lub on-line. Pozdrawiam

Witam, pojawia się parę pytań jak dużo Pani teraz waży.Czy karmi Pani piersią? Jest Pani dopiero 3 miesiące po porodzie, proszę dać organizmowi trochę czasu,aby odpoczął po ciąży.

 Piotr Luboński
Piotr Luboński
Dietetyk
Wałbrzych
Dzień dobry
Rozstępy wymagają odpowiedniego traktowania specjalnymi maściami do nawilżania skóry, ale również zbilansowanej diety bogatej w kolagen, glicynę oraz witaminę C. Innymi słowy dieta bogata w białko zwierzęce oraz warzywa i owoce. Potrzebna jest tutaj również cierpliwość, gdyż rozstępy dość mozolnie przyjmują barwę podobną do barwy właściwej skóry.
Powinna się Pani również udać do lekarza dermatologa.
Nie obejdzie się również bez badań podstawowych zleconych przez lekarza POZ takie jak: morfologii krwi, lipidogram, glukoza na czczo, panel tarczycowy itd. Badania te pomogą w ocenie obecnego stanu zdrowia - np. czy nie rozwinęła się cukrzyca typu 2 (po ciąży).
Należałoby również zacząć stopniowo zwiększać aktywność fizyczną - dłuższe spacery, truchty, basen, aerobic, nordic walking, jazda na rowerze itp.
Proszę mieć na uwadze, że od początku 2017 roku, potrzebne jest skierowanie do dermatologa od lekarza POZ.

Z poważaniem
Piotr Luboński

Dzień dobry Pani,

Przyrost masy ciała przez okres ciąży jest naturalny i bardzo ważny dla zdrowia dziecka. Nie posiadam informacji, czy w tym momencie Pani karmi jeszcze piersią, czy niemowlę spożywa już tylko mleko modyfikowane. W każdym razie w sytuacji, gdy karmi Pani piersią proszę nie podejmować decyzji o gwałtownym odchudzaniu, gdyż Pani dobowe zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe w tym okresie jest wzmożone ze względu na laktację. Proszę odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i zaakceptować, że jest to przejściowy etap w Pani dotychczasowym życiu. Po zakończeniu karmienia piersią (być może to dotyczy już Pani) można rozważać dietę, która będzie z ujemnym bilansem kalorycznym wspomagać proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny

 Piotr Żeberkiewicz
Piotr Żeberkiewicz
Dietetyk
Warszawa
Witam,
Odnośnie rozstępów można spróbować suplementacji MSM, LIZYNĄ oraz Witaminą C. spowoduje to resyntezę kolagenu co za tym idzie poprawę wyglądu i jakości skóry oraz jej regenerację.

Odnośnie utraty wagi: podała Pani zbyt mało informacji. Należało by sprawdzić czy nie ma powikłań w hormonach po ciąży. Ewentualnie czy nie było w trakcie ciąży cukrzycy a jeżeli była czy wszystko wróciło do normy, nie wspominając już o aktualnej wadze wzroście czy tez aktywnościach fizycznych. Jedyne bezpieczne rozwiazanie przy tak małej ilości wiedzy to unikanie przetworzonego jedzenia, Fast food, dużej ilości węglowodanów prostych (w google jest dużo informacji o jakie produkty chodzi).

Oczywiście aktywność fizyczna w zależności od możliwości zdrowotnych i czasowych (spacery, jazda na rowerze itp. w tętnie nie wyższym niż 120 a czas nie krótszy niż 40 minut jednorazowo).

Docelowo zapraszam na konsultacje jeżeli nadal nie będzie zadowalających Panią rezultatów.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Żeberkiewicz dietetyk

Specjaliści w zakresie leczenia: Żywienie kobiet w ciąży i karmiących

Karolina Mackiewicz

Karolina Mackiewicz

Dietetyk

Białogard

Wioleta Piętka

Wioleta Piętka

Dietetyk

Wolsztyn

Ewelina Taracha

Ewelina Taracha

Dietetyk

Warszawa

Julia Laszuk

Julia Laszuk

Dietetyk

Warszawa

Natalia Solecka

Natalia Solecka

Dietetyk

Rzeszów

Adrianna Butkiewicz

Adrianna Butkiewicz

Dietetyk

Malbork

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 1 pytań dotyczących usługi: Żywienie kobiet w ciąży i karmiących

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.