jaskra wtorna otwartego kata

4 odpowiedzi
jak ratowac oko prawe mam ograniczona widocznos na lewe oko niewidze i bardz sie martwie utrata wzroku jak mozna skuteczni zpowolnic jaskre
W przypadku jaskry należy badać ciśn.śródgłakowe co 2mies.(norma 10-20mmHg),zrobić badanie grubości rogówki,pole widzenia ,SOCT jaskrowe co pół roku i oczywiście regularnie brać leki.Jeśli leki nie spowodują zadowalającego ciśn. pozostaje leczenie laserowe i chirurgiczne.Pozdrawiam.

Są różne możliwości zahamowania postępu choroby -jednak muszą być one odpowiednio , indywidualnie dopasowane dla każdego pacjenta. Zapraszam na badanie, konsultację i leczenie.Rzeszów SENSOR
Dzień dobry
Jaskra to choroba przewlekła i w dużym stopniu tajemnicza. Nie znamy często jej etiologii. Na pewno należy regularnie odbywać wizyty u okulisty i wykonywać badania HRT ,GDX. Osobiście uważam iż warto zadbać całościowo o nasz organizm, o czym mówi się rzadko albo wcale. Warto wiedzieć, że bardzo ważna jest równowaga kwasowo-zasadowa organizmu, oraz wysoka odporność, dzięki której nasz organizm skuteczniej radzi sobie z problemami zdrowotnymi. Równowagę kwasowo zasadową możemy osiągnąć dzięki odpowiedniej diecie , w której znajdą się warzywa , kasze , owoce z mocnym ograniczeniem mięsa , nabiału czy słodyczy. Moim zdaniem warto również zainteresować się dobroczynnym wpływem wodorowęglanu sodu (soda oczyszczona) .Polecam książkę pt.Soda lecznicze właściwości dr Mark Sircus , której autorem jest lekarz opisujący konkretne sytuacje i problemy pacjentów.
Powodzenia . Pozdrawiam Alicja Błażej-Waśkiewicz
Niestety za malo informacji zeby odpowiedziec na pytanie :(

pozdrawiam

AM