Jako iż nie mam pojęcia co robić, chciałem się spytać o poradę [z nurtu psychoterapii]: Uważam sieb

3 odpowiedzi
Jako iż nie mam pojęcia co robić, chciałem się spytać o poradę [z nurtu psychoterapii]:

Uważam siebie za nieatrakcyjnego (0 randek w życiu), słabego (praktycznie bez cech mężczyzny) nieudacznika, bez pewności siebie - istnego przegrywa, w dodatku mam stwierdzonym na terapii zaburzenie osobowości.
Leczę się (a właściwie "jestem") już około 8 miesięcy na terapii psycho-dynamicznej (2 wizyty w tygodniu) i patrząc po przebiegu owej terapii, nie widzę żadnych postępów (wręcz pogorszenie samopoczucia).

Z terapii tylko mam same powtórzone historyjki / sytuacje [ukazujące coś, co wiem o sobie] które nic nie wnoszą (mimo moich próśb o, chociaż wytłumaczenie jak to rozumieć / jak można się tym zająć by terapia nie stała w miejscu) stwierdzam, że do owej terapii [która się opiera na relacji] kompletnie się do niej nie nadaję.

Tak więc, czy istnieje jakiś inny nurt / sposób by się wyleczyć z owych problemów, czy też jestem już skazany na to do końca życia?

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
27 letni facet.
Proszę wnieść te uwagi na spotkaniu z terapetą. Powodzenia

Warto to wszystko o czym Pan napisał wnieść na sesję, wtedy psychoterapia psychodynamiczna ma sens. 8 miesięcy to jeszcze krótki proces, zmiany w strukturze osobowości zachodzą powoli. Najlepiej omawiać te wątpliwości ze swoim terapeutą.
Dzień dobry, proponowałbym hipnoterapię, myślę że maksymalnie 6 sesji by wystarczyło aby Panu pomóc.
No ale niestety nie da się tego zrobić na odległość.