Jakiś czas temu na studiach byłam molestowana przez dwóch chłopaków z roku ,trwało to przez trzy lat

5 odpowiedzi
Jakiś czas temu na studiach byłam molestowana przez dwóch chłopaków z roku ,trwało to przez trzy lata ale w tym roku ich zachowanie się bardzo pogorszyło i nie umiałam sobie z nimi poradzić . Po długim czasie zdecydowałam że zglosze to komuś i poszłam do Pani profesor która jest też psychologiem i przedstawilam jej całą sytuację, była załamana ich zachowaniem i powiedziała że zajmie się tym , na początek porozmawia z nimi. Po czym po rozmowie z nimi zmieniła całkiem stosunek do mnie, nie wiem co oni jej naopowiadali , przestała się do mnie odzywać i bardzo ironicznie zaczęła sie do mnie odnosić, ale do tej pory nie wiem co sie stało i dlaczego przestała się odzywac do mnie. Poczułam sie zawiedziona tym że zostawiła mnie z tym samą , pomimo że obiecała mi że pomoże w tej sytuacji. Pomimo że sytuacja była już chwilę temu , co jakis czas wracają do mnie te wszystkie sytuacje i nie umiem sobie z nimi poradzić, szczególnie dlatego że ciągle mam z nimi do czynienia bo jesteśmy na jednym roku. I teraz za każdym razem jak widze ze ktoś wyciąga rękę do mnie ,boje się że chce mi coś zrobić i atakuje tą osobę ,pomimo tego że ta osoba nie chce mnie skrzywdzić. Nie chce ciągle wracać do tego za kazdym razem jak ich spotkam , jak mogę zakończyć tamten etap życia ?
Witam, ma Pani bardzo trudne doświadczenia mocno naruszające Pani osobę, w dodatku, pisze Pani że ma Pani nadal kontakt z osobami, które Panią molestowały. Zachęcałabym gorąco do zadbania o siebie jak najszybciej i wizyty u psychoterapeuty, aby sobie poradzić z tą traumą i aby nie miała ona wpływu na Pani dalsze życie. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. Zachęcam, by zgłosiła się Pani do psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże Pani przyjrzeć się tej sytuacji. Została naruszona Pani cielesność, co jest karane prawem.Oprócz tego zostało naruszone Pani zaufanie - z Pani opisu wynika, że aktualnie czuje się Pani zagubiona i trudno Pani rozumieć tę sytuację. Proszę się nie poddawać i zadbać o siebie zgłaszając się do specjalisty. Potrzebuje Pani profesjonalnego wsparcia. Powodzenia, A. Skłodowska
Szanowna Pani, sugeruję udanie się do psychoterapeuty, w mojej ocenie sama nie poradzi sobie Pani z bólem. Sytuacja w której ma Pani nadal kontakt ze sprawcami jest dla Pani toksyczny i może mieć negatywny pływ na Pani samopoczucie. Brak zaufana w stosunku do ludzi jest w tym momencie naturalny, tym bardziej, że już raz Pani komuś zaufała i ten ktoś zawiódł Pani zaufanie. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia poznawczo - behawioralna 50 min. - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przeżywała Pani i przeżywa traumatyczne wydarzenia, które odcisnęły ślad na Pani psychice. Dodatkowo zawiodła się Pani na osobie, która obiecała pomóc a nie dość, że nic z tym nie zrobiła, to unika Pani. Proszę o siebie zadbać i poszukać pomocy w psychoterapii. Pomoże to Pani wyjść z traumy i wzmocnić się wewnętrznie. Razem z psychoterapeutą może Pani zaplanować co można prawnie zrobić, będąc ofiarą molestowania.
Dzień dobry. Pisze Pani o bardzo trudnych doświadczeniach, a sytuację pogarsza dodatkowo fakt, że osoba, którą prosiła Pani o pomoc, zawiodła Pani zaufanie. Bardzo mi przykro, że tak się stało. Myślę, że w przepracowaniu tych doświadczeń oraz emocji z nimi związanymi może pomóc psychoterapeuta. Ponadto proszę pamiętać o tym, że molestowanie seksualne jest przestępstwem i ma Pani prawo je zgłosić. To również kwestia, którą może Pani omówić w gabinecie terapeuty - wspólnie z nim zastanowić się, co w tej sytuacji byłoby dla Pani najlepsze, czego Pani oczekuje i potrzebuje, co można zrobić i jak zadbać o Pani dobro. Gorąco zachęcam, by umówić się na wstępną konsultację z psychoterapeutą. Może to Pani zrobić prywatnie bądź skorzystać z usług NFZ w poradni zdrowia psychicznego. Również ośrodki interwencji kryzysowej specjalizują się w udzielaniu wsparcia osobom, które doświadczyły przemocy (w takich ośrodkach można również skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnika). Trzymam za Panią kciuki. Pozdrawiam.