Jakie ćwiczenia wykonywać przy przewlekłym bólu pleców (dolne partie i boki - biodra)??? Wykonany re

2 odpowiedzi
Jakie ćwiczenia wykonywać przy przewlekłym bólu pleców (dolne partie i boki - biodra)??? Wykonany rezonans magnetyczny uwidocznił następujące problemy:

Badanie MR kr. L-S wykonano w sekwencjach TSE uzyskując obrazy T1, T2- zależne i STIR w przekrojach strzałkowych i poprzecznych.

opis: Inf. ze skierowania: zespół bólowy kr.LS, podr. S1 po prawej

Lewostronne skrzywienie boczne z rotacją kręgów w osi długiej, spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa.

Wpuklenia górnej blaszki granicznej trzonu L4 i dolnej blaszki granicznej trzonu L5, zniewielkim obrzękiem - zmiany pourazowe?, do oceny łącznie z obrazem klinicznym, do kontroli.

Poza tym wysokości i sygnał trzonów kręgów i krążków mk w odcinku lędźwiowym zachowane. Na poziomieL1-L2 i L2-L3 niewielkie prawostronne uwypuklenie krążka mk, z modelowaniem prawego korzenia nerwowego.

Na poziomie L5-S1 niewielkie centralne podwięzadłowe uwypuklenie krążka mk.

Kanał kręgowy bez cech stenozy. Stożek rdzenia bez zmian, o prawidłowym sygnale.
Dzień dobry,

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u fizjoterapeuty, które poprzez badanie funkcjonalne dopasuje ćwiczenia. Badania obrazowe są bardzo istotne, natomiast tylko na ich podstawie nie da się dobrać odpowiednich ćwiczeń. Należy również sprawdzić możliwości motoryczne pacjenta.

Pozdrawiam,
Justyna Kokosza

Dzień dobry. Sam wynik MRI nie jest podstawą do określenia planu terapii. Należy przeprowadzić badanie fizjoterapeutyczne przed zaleceniem konkretnych ćwiczeń. Polecam znaleźć dobrego fizjoterapeutę w swoich okolicach i wybrać się na wizytę. Serdecznie pozdrawiam, Sylwia Kotewicz