Jaka jest najlepsza terapia przy wyjsciu z zaburzenia lękowego?taka w ktorej jest wsparcie psycholog

5 odpowiedzi
Jaka jest najlepsza terapia przy wyjsciu z zaburzenia lękowego?taka w ktorej jest wsparcie psychologa i wrecz motywowanie do wszelkich dzialan majacych na celu przełamywania lęku ),czy jest polecana terapia przez skypa ?
Witam,

Ja pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym i mogę wypowiedzieć się na temat tego nurtu. Uważam że ta terapia jest idealna do pracy z lękiem. Sam osobiście jestem bardzo zadowolony z efektów trapii w pracy z zaburzeniami lękowymi. Polecam.
Jeżeli chodzi o skypa to nie mam doświadczenia i nie prowadzę sesji z jego użyciem. Trudno mi powiedzieć czy jest on równie dobry jak kontakt w gabinecie. Niemniej jednak uważam że spotkanie z drugim człowiekiem w gabinecie daje więcej możliwości niż komunikatory.
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Witam, radziłbym najpierw wejść na moją stronę internetową i przeczytać wywiad na ten temat.
Wracając do pytania, to ponieważ psychika każdego człowieka jest unikalna, powinno się dobrać do każdego
odpowiednią terapię ( podejście eklektyczne)
Tak więc można stosować terapię poznawczo- zachowawczą (kognitywno - behaviouralna) hipnoterapię, specjalistyczną terapię antystresową itd.
W terapii zaburzeń lękowych specjalizuję się od przeszło 25 lat a od 2005 roku prowadzę też terapię online np. Skypa. W przypadku zaburzeń lękowych ( tzw. nerwica lękowa) funkcjonuje to bardzo dobrze, aczkolwiek
kontakt osobisty jest zawsze lepszy. Pozdrawiam

Witam, z własnego doświadczenia mogę zdecydowanie polecić terapię poznawczo-behawioralną. Polega ona na pracy nad zmianą sposobu myślenia (np. lękogennego) oraz zachowania (np. unikającego). W tej metodzie występują również elementy wsparcia ze strony terapeuty w przełamywaniu lęków pacjenta. Czy przez Skype? – tak, są możliwe dobre efekty w takim leczeniu zarówno zaburzeń lękowych jak i innych problemów. Zdarza mi się pracować przez Skype i zdecydowanie mogę stwierdzić skuteczność takiej formy pomocy. Pozdrawiam. Dorota Braniewska
Dzień dobry, terapia poznawczo-behawioralna w której nurcie pracuję, ma jedne z najwyższych współczynników skuteczności, szczególnie przy pracy nad zaburzeniami lękowymi gdzie praca na przekonaniach, myślach ma ogromne znaczenie przy niwelowaniu odczuwalnego lęku. Dzięki pobudzaniu myśli przystosowawczych, zwiększamy prawdopodobieństwo pojawienia się pozytywnych stanów emocjonalnych jak i nie unikającego zachowania, a więc zachowania przystosowawczego, adaptacyjnego. Owa mapa myśli pozytywnych, tworzona wspólnie z terapeutą, już od razu jest swoistego rodzaju motywacją :) którą dodatkowo terapeuta może podsycić elementami terapii pozytywnej nastawionej na takie aspekty jak inteligencja emocjonalna, szczęście, humor, kreatywność. Terapia za pomocą komunikatora Skype (którą również prowadzę) przynosi oczekiwane rezultaty jednak nic nie zastąpi kontaktu w cztery oczy.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (kolejna wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Poza wyzej wymienionymi sposobami pracy z zaburzeniami lekowymi moglbym wymienic jeszcze terapie narracyjna, ktora w zaleznosci od rodzaju leku i jego przyczyn mozna laczyc np. z terapia psychodynamiczna lub poznawczo-behawioralna.
W dzisiejszych czasach Skype w wielu sytuacjach jest powszechnie uzywanym narzedziem przez specjalistow z zakresu zdrowia psychicznego, dlatego tez prosze nie miec obaw zwiazanych z taka forma terapii.
Zycze powrotu do dobrej formy i udanego wyboru psychoterapeuty!