Jaka ilość powinna wynosić jeżeli chce zastąpić mięso ciecierzycą (gotowaną) w diecie odchudzającej.

2 odpowiedzi
Jaka ilość powinna wynosić jeżeli chce zastąpić mięso ciecierzycą (gotowaną) w diecie odchudzającej. Np: na 150-100g piersi z kurczaka ile gram ciecierzycy (gotowanej).
Z góry dziękuję.
Dzień dobry,
nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zależy jaki jest cel zamiany. Czy chodzi o tą samą ilość kalorii, czy tą samą ilość białka ( w tym przypadku będzie to inny rodzaj białka oczywiście ). Zamieniając mięso na ciecierzycę zmienia się dość mocno zbilansowanie całej diety.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, odpowiedź będzie różniła się od zbilansowania diety pod względem kalorii czy białka ( rośliny strączkowe charakteryzują się innym składem aminokwasów - mniej metioniny, więcej lizyny oraz tryptofanu). Oprócz zmiany cielęciny na ciecierzycę należy sprawdzić dostarczane składniki i wykluczyć niedobory, ponieważ nieprawidłowo zbilansowana dieta redukcyjna wpłynie negatywnie na samopoczucie. Dodatkowo nadmiar roślin strączkowych w diecie, w której wcześniej nie były spożywane w takich ilościach może powodować niestrawności czy wzdęcia. Proponuję stopniowe wprowadzanie ciecierzycy do jadłospisu.
Pozdrawiam Serdecznie