Dzie dobry.
3 m-ce temu zaczal sie moj problem z zoladkiem i jelitami.Na poczatku bylo kilka wyproznien dziennie,potem do 20 wolnych,z zawartoscia krwi, stolcow na dobe,Stracilam ok.4kg na wadze.Moje wyniki krwi nie sa dobre.Po wykonanej kolonoskopii lekarz gastrolog stwierdzil,ze jest to wrzodziejace zapalenie jelita grubego.Nigdy wczesniej nie chorowalam,objawy te narastaly podczas sesji egzaminacyjnej i zwiazanym z nia stresem.Gastrolog kazal wykluczyc z diety warzywa,mleko,oraz wszystkie produkty zawierajace blonnik.
Mam do Pani prosbe,czy moglaby Pani ustalic dla mnie diete,ktora pomoze mi zlagodzic problemy jelitowe a takze poprawi moja morfologie.Iweta
Witam. Jeśli stan choroby występuje w fazie ostrej, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Być może konieczne będzie leczenie szpitalne. W remisji choroby nie stosuje się specjalnej diety dla osób chorujących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dieta powinna być urozmaicona i bogata we wszystkie składniki odżywcze. Najważniejsze jest unikanie potraw, które wywołują dolegliwości bądź powodują ich nasilenie. W celu ułożenia indywidualnego jadłospisu zapraszam na konsultację w gabinecie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.