Brak wytrysku

3 odpowiedzi
Witam,
Mam 28 lat, od siedmiu lat nie mam partnerki oraz nie współżyję. Masturbuję się. Moim problemem jest brak wytrysku podczas orgazmu. Dodam tylko, że osiągnięcie przyjemności nie zajmuje mi zbyt dużo czasu. Zatem moje pytanie jest następujące: czy brak spermy jest spowodowany tym, że plemniki nie zdążą się"wytworzyć" w jądrach do czasu wytrysku? Czy jest jakieś badanie, które mógłbym zrobić, aby dowiedzieć się co mi dolega?
Powiem tylko, że chodzę na siłownię, biegam, nie pije alkoholu, nie palę papierosów, nie zażywam innych używek, nie jadam fastfoodów, pizzy, hamburgerów, staram się dbać o swoją dietę.
Czy przyzwyczajenie sie do masturbacji jest odwracalne, tak aby aby czerpać przyjemnośc ze współżycia z partnerką?
Szanowny Panie,
jeśli dopbrze Pana rozumiem niepokoi się Pan dwoma sprawami, brakiem wtrysku oraz przyzwyczajeniem czy też uzależnieniem od masturbacji i tym, jak będzie to wpływało na Pańskie przyszłe życie seksualne z partnerką.
Nie wspomniał Pan z jaką częstotliwością się Pan masturbuje lecz to mało p[rawdopodobne aby to właśnie masturbacja, nawet bardzo częsta całkowicie zablokowała ejakulację na dłużyczy czas. Sugeruję wizytę u lekarza urologa gdyż przyczyny stanu, o którym Pan pisze mogą być różnorakie, od ifekcji lub urazu mechanicznego aż do toczącej się w utajeniu choroby somatycznej.
Jeśli zaś chodzi o wpływ przyzwyczajenia do masturbacji na współżycie i czerpanią z niego satysfakcję, tak, może to mieć pewien wpływ, Myślę sobie jednak, że nie nie ma co niepokoić się na zapas, jeśli jakieś trudości w intymności z partnerką wystąpią sugeruję spotkanie z seksuologiem.
Pozdrawiam serdecznie.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że brak nasienia podczas ejakulacji jest spowodowany tym, że plemniki "nie zdążą się wytworzyć". Być może przyczyna jest stricte medyczna. Wytrysk wsteczny to zaburzenie polegająca na tym, że sperma nie wydostaje się na zewnątrz ciała, lecz trafia do pęcherza moczowego. Przyczyną wstecznej ejakulacji jest nieprawidłowo działający mięsień zwieracz pęcherza, nieulegający w czasie orgazmu i wytrysku skurczowi. Wsteczna ejakulacja nie wpływa na ogólny stan zdrowia mężczyzny, ale skutkuje niemożnością spłodzenia dziecka. Wskazana jest konsultacja urologiczna.
Jeśli chodzi o drugą część pytania - masturbacja jest zupełnie naturalnym "substytutem" seksu u bardzo wielu mężczyzn, którzy z różnych powodów nie są w stanie współżyć z partnerką. Dopóki nie przybiera formy uzależnienia - nie ma powodów do niepokoju. Większość panów z powodzeniem podejmuje aktywność seksualną po długoletnim okresie masturbowania się.
Witam, przy problemie, którego przejawy są fizjologiczne należy skonsultować się najpierw z lekarzem np. urologiem. Pozdrawiam