Jak wyleczyć objadanie kompulsywne?

7 odpowiedzi
Mam problem z kompulsywnym objadaniem. Nie choruję na bulimię ani anoreksję. Mam często nieopanowane napady głodu. Próbowałam odżywiać się racjonalnie, ale niestety wieczorem mam zawsze najgorszy moment. Nie czuję sytości i jem aż do bólu.
Tak jednak to wymaga czasu. Po tygodniu diety stan sie nie poprawi. Podstawa bedzie zmiana nawyków i wieksze porcje wieczorem ale mało kcal produktów. Tak aby pacjent nie był głodny.

Witam, takie problemy często są nie tylko w naszej głowie. Często są reakcją naszego organizmu na niedobory witamin a także na zaburzenia układu glikemicznego, który sami fundujemy naszemu organizmowi. Bardzo chętnie pomogę Pani w znalezieniu drogi do dobrego samopoczucia. Zaznaczyła Pani, że nie jest Pani chora ani na bulimię ani na anoreksję, jednak pragnę zwrócić wagę, że pracuję z osobami, które na te schorzenia zapadły. Proszę przeczytać opinię na portalu znany lekarz. Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia
Ania
Witam, przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale niestety portal dopiero teraz poinformował mnie że mam wiadomość :/ Czy robiła Pani jakieś badania w tym kierunku?? kwestia też jak wygląda Pani codzienne żywienie czy jest odpowiednia kaloryczność, może występują jakieś niedobory witamin, po takim krótkim opisie trudno coś stwierdzić. Zapraszam do kontaktu prywatnego na maila igmed.dietetyk$gmail.com lub pod nr telefonu 8.8.0.3.8.3.5.3.9.
Witam, zajmuję się również takimi przypadkami. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam serdecznie
Pomagam pacjentom z problemem zaburzeń odżywiania objawiającym się napadami głodu. Zapraszam serdecznie na konsultację w gabinecie ,
Pozdrawiam,
Anna Mruk
Witam, nie specjalizuję się w zaburzeniach odżywiania, ale z tego co Pan/Pani napisał/a wnioskuję, że dobierając odpowiednie pokarmy mogłabym pomóc z brakiem poczucia sytości oraz z nagradzaniem się jedzeniem. Pozdrawiam
Zaburzenia odżywiania to nie tylko anoreksja lub bulimia. Objawy, o których Pani pisze, mogą wskazywać na tzw. napadowe objadanie się. Trzeba również wykluczyć somatyczne podłoże opisywanych dolegliwości. Nie sposób postawić rzetelnej diagnozy na podstawie tak małej ilości informacji oraz bez osobistej rozmowy, np. w gabinecie terapeuty lub lekarza pierwszego kontaktu (który zleci właściwe badania). Gorąco zachęcam do skorzystania z takiej wizyty.