Jak wygląda pierwsza wizyta u logopedy z 15-latkiem oraz późniejsza terapia? Co trzeba przygotować n

4 odpowiedzi
Jak wygląda pierwsza wizyta u logopedy z 15-latkiem oraz późniejsza terapia? Co trzeba przygotować na taką wizytę?
Dzień dobry, 15 latek przychodzi na spotkanie z opiekunem prawnym.Pozdrawiam.

Pierwsza wizyta zazwyczaj jest rozpoczęciem procesu diagnostycznego, czyli logopeda przeprowadza badania/testy, które mają wykazać co jest przyczyną problemów pacjenta.
Powinno się przygotować dokumentację medyczną, która może być pomocna logopedzie w postawieniu diagnozy. Jeśli dziecko jest i było zdrowe, wystarczy zabrać ze sobą pozytywne nastawienie uśmiech.
Terapia bywa bardzo zróżnicowana, tutaj nie można opisać jak będzie przebiegała.
Pozdrawiam,
Hubert Duchnowski
Dzień dobry,

15-latek powinien przyjść na takie spotkanie z opiekunem prawnym, zwłaszcza w dobie koronawirusa, kiedy należy podpisać stosowne oświadczenie.
Ponadto warto, żeby rodzic zobaczył na czym ma polegać praca i poznał logopedę.
Na pierwszym spotkaniu przeprowadzana jest szczegółowa diagnoza logopedyczna - badanie mowy (np. przeczytanie wierszy, luźna rozmowa) oraz sprawdzenie warunków anatomicznych i funkcjonalnych, czyli czy aparat mowy jest prawidłowo zbudowany (np. nie ma zbyt krótkiego wędzidełko, wad zgryzu) oraz ocena ruchomości narządów artykulacyjnych. Uzupełnienie badania stanowi wywiad z rodzicem i dzieckiem oraz ewentualne dodatkowe. Na tej podstawie wystawiana jest diagnoza logopedyczna, a wraz z nią plan terapii. Ilość spotkań oraz ich forma (np. praca zdalna) uzależniona jest od rodzaju problemu.

Nie jest to nic bolesnego, ani nieprzyjemnego:)
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, do gabinetu 15-latek powinien przyjść z opiekunem prawnym. Podczas pierwszego spotkania diagnostycznego przeprowadzony jest szczegółowy wywiad z rodzicem. Następnie prowadzona jest diagnoza logopedyczna. Na podstawie takiej wizyty sporządzane są diagnoza oraz plan terapii. Ilość i częstotliwość spotkań dostosowana jest do mozliwosci i potrzeb pacjenta.