Jak sobie poradzic po rozstaniu? Minely 3 tyg.a ja nadal rozpaczam. Partner mnie zdradzał i oszukiwa

3 odpowiedzi
Jak sobie poradzic po rozstaniu? Minely 3 tyg.a ja nadal rozpaczam. Partner mnie zdradzał i oszukiwał więc powinnam dac sobie spokój, ale niestety tak nie jest. Nie mogę spać, jeśc, natrętne myśli nie dają żyć. Byliśmy razem 20 lat
Dzień dobry! Czas po rozstaniu jest często bardzo trudny, zwłaszcza po przerwaniu relacji z osobą, z którą żyło się długie lata. Żal i rozpacz są normalnymi odczuciami w takiej sytuacji. Próby pozbycia się tych trudnych uczuć albo myśli o partnerze i narzucanie sobie oczekiwań, że szybko zapomni się o wszystkim, mogą tylko pogłębiać ból po rozstaniu. Choć jest to trudne, warto dać sobie czas i nie "poganiać się" w okresie powrotu do równowagi. Jeśli czuje Pani, że potrzebuje pomocy w przejściu przez ten proces, to warto skorzystać z wizyty u psychologa albo psychoterapeuty, którzy mogą stanowić dla Pani wsparcie w tym trudnym czasie. Z serdecznymi pozdrowieniami, Wojciech Ilski.

Droga Autorko,
rozstanie, niezależnie od przyczyny, zwłaszcza po tak długim wspólnym życiu, to przede wszystkim ogromna strata. Nie tylko strata człowieka, z którym się było blisko i dzieliło wiele ale również strata dotychczasowego sposobu funkcjonowania, który był swego rodzaju strefą komfortu, ponieważ był czymś znanym. Strata nieodłącznie wiąże się z przeżywaniem żałoby. Żałoba to proces, który składa się kilku etapów. Zazwyczaj trwa do ok. 6 miesięcy. Oczywiście, może trwać znacznie której. Zdarza się również, że ten okres się wydłuża. To jest bardzo indywidualna kwestia. Jeżeli proces przechodzenia przez żałobę po stracie powoduje ogromne cierpienie i utrudnia codzienne funkcjonowanie i odnalezienie się w nowej rzeczywistości warto skorzystać z porady psychologa lub psychoterapeuty, który wesprze w tym trudnym procesie.
Serdeczności dla Pani
Ewelina Prigan
Szanowna Pani,

zakończenie relacji miłosnej nie należy do przyjemnych doświadczeń. Czas po którym znów zaczniemy czuć się ze sobą dobrze i będziemy w stanie wejść w kolejną relację jest zależny od wielu czynników. Z pewnością doświadczyła Pani straty na dwóch poziomach - zdrada i zakończenie 20 letniej relacji. Proces żałoby przez który teraz Pani przechodzi trwa zazwyczaj około 6 miesięcy, a uzależniony jest m.in. od Naszych zasobów i odporności psychicznej. Proszę pamiętać że cierpienie i ból psychiczny może być poddany oddziaływaniom psychologicznym i terapeutycznym, dzięki czemu w wielu przypadkach staje się on mniej przeszkadzający w życiu.

Pozdrawiam
Szymon Wojczakowski
Sugeruję wizytę: Bezpłatna konsultacja wstępna - telefoniczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.