jak się przygotować na pierwszą wizytę u dietetyka?

3 odpowiedzi
jak się przygotować na pierwszą wizytę u dietetyka?
Warto zrobić podstawowe badania z krwi i moczu np: morfologię, glukozę na czczo, TSH, enzymy wątrobowe, mocznik, kreatynina, badanie ogólne moczu, lipidogram. Pomocne będzie spisanie przyjmowanych leków oraz suplementów, a także 3 dni tego co jest spożywane i wypijane (przykładowe 3 dni jadłospisu).

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut

Witam serdecznie,
Ważne jest wypełnienie dzienniczka żywieniowego (ja zawsze wysyłam również wcześniej wywiad żywieniowy, mam wtedy na wizycie czas, aby dopytać o szczegóły), oraz zrobienie podstawowych badań - morfologia, mocz, glukoza, hormony tarczycy, profil lipidowe, ew próby wątrobowe czy kreatyninę.
A najważniejsze jest pozytywne podejście :-).
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Udając się do dietetyka przede wszystkim warto zastanowić się nad swoim celem, który będzie motywacją do dalszego działania. :)
Przed pierwszą wizytą dobrze jest zapisywać przez kilka dni swój jadłospis (skład i pory posiłków), ponieważ na tej postawie łatwiej jest zauważyć zalety i wady aktualnego sposobu żywienia. Zakres badań laboratoryjnych do wykonania warto omówić telefonicznie z dietetykiem, ponieważ rodzaj zalecanych badań zależy od wielu czynników (wieku, chorób, predyspozycji genetycznych, samopoczucia).
Pozdrawiam,
Joanna Marciszewska